Tööandjale

Praktika

Kutseõppe oluliseks osaks on praktika, mis võimaldab esmaseid kutsealaseid teadmisi ja oskusi praktilises töös rakendada. Sõltuvalt õppevormist moodustab praktika kutseõppe mahust kas 25% (koolipõhises õppes) või 75% (töökohapõhises õppes). Praktika korraldust reguleerib Praktilise töö ja praktika läbiviimise tingimused ning kord Tartu Kutsehariduskeskuses, mille leiad SIIT.  Kui Teil on soov saada meie praktikaettevõtteks, siis tutvuge kooli praktikakorraga  ja võtke ühendust vastava osakonna juhatajaga.

Ettevõtetele on praktikantide vastuvõtmine ja juhendamine heaks võimaluseks  kasvatada oma ettevõtte vajadustele vastavaid uusi noori töötajaid. Tartu Kutsehariduskeskusel on üle 1100 partnerist praktikaettevõtte. Paljudega neist on sõlmitud ka koostöölepped ning mitmed ettevõtted annavad välja ka stipendiume  andekatele noortele.

Töökohapõhine õpe

Töökohapõhine õpe on kutseõppe vorm, mille puhul vähemalt  kaks kolmandikku õppest toimub ettevõttes.  Seega saab ettevõte koostöös kutsehariduskeskusega koolitada uusi või olemasolevaid töötajaid, kellel puudub kutsekvalifikatsioon.

Kui Teil on soov töökohapõhist õpet oma ettevõttes rakendada, siis tutvuge infoga ja võtke ühendust töökohapõhise õppe koordinaatoriga.

Koolitused

Tartu Kutsehariduskeskuse koolitus- ja nõustamiskeskusel on pikaajaline kogemus tööalaste koolituste korraldamisel. Oleme usaldusväärseks koolituspartneriks ettevõtetele üle Eesti.

 • koostame Teie vajadustele vastava õppekava ja kaasame sobivad koolitajad;
 • korraldame üritusi koos töötajatele mõeldud koolitusega.

Koolitused viiakse läbi Tartu Kutsehariduskeskuse õppehoonetes või Teile sobivas kohas.

Ülevaade avatud kursustest ja toimumisaegadest.

 

 • Jõululaadal pakutakse pühadekaupu ning tutvustatakse õpilasfirmade tooteid-teenuseid

  Loe edasi »

 • Zone.ee aitab tulevasi IT-spetsialiste koolitada

  Loe edasi »

 • Variku kooli õpilased käisid sõprushommikul

  Loe edasi »

 • Tartu linna aasta noor tegija on Andri Võsokovski

  Loe edasi »

 • Külaskäik varjupaika viis turismiõpilased heategevuskampaania korraldamiseni

  Loe edasi »

fraktal