Autoerialade vabariiklik kutsemeisterlikkuse 10-võistlus Vana- Vigalas.

Autokutseõppe Liit korraldas Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis Eesti esimese autoerialasid propageeriva kutsemeisterlikkuse kümnevõistluse.

Registreerunud õppeasutuste seast koorusid peale kahepäevaseid võistlusi välja järgnevad tublimad alavõistluste parimatena:

„Rehvi käsitlemise oskus“
I koht – Keio Leegiste Valgamaa Kutseõppekeskus;
II koht – Martin Brecher Türi Tehnika- ja Maamajanduskool;
III koht – Joosep Jõulu Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool;

„Tehniline mõõtmine”
I koht – Žilvinas Starkus Vilnius Technical College;
II koht – Mindaugas Vaitkevičius Vilnius Technical College;
III koht – Martin Haas Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool;

„Ajasõit arvutimänguga”
I koht – DĀVIS BĒRZIŅŠ Riga State Technical School;
II koht – JURIS MIĶELSONS Riga State Technical School;
III koht – Mart Villmann Põltsamaa Ametikool;

„Tehnilise mõtlemise test“
I koht – Sander Pilk Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool;
II-III koht – Rauno Klettenberg Pärnumaa Kutsehariduskeskus;
II-III koht – Mikk Aav Tartu Kutsehariduskeskus;

„Erialaste teadmiste test“
I koht – Tauno Hansman Tartu Kutsehariduskeskus;
II koht – Mikk Aav Tartu Kutsehariduskeskus;
III koht – Žilvinas Starkus Vilnius Technical College;

„Seadise koostamine vastavalt inglisekeelsele juhisele“
I koht – Mirko Usin Tartu Kutsehariduskeskus;
II koht – Andrei Hrenov Narva Kutseõppekeskus;
III koht – Martin Brecher Türi Tehnika- ja Maamajanduskool;

„Puzzle koostamine“
I koht – Jürmo Sillaste Türi Tehnika- ja Maamajanduskool;
II koht – Kätliin Umsar Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool;
III koht – Kalle Aav Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus;

Lisaks peeti kolm meeskondlikku alavõistlust:
„Toyota infoseminaril põhinev viktoriin“
I-II koht – Kuressaare Ametikool ja Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool
III koht – Tartu Kutsehariduskeskus

„AUTOTEHNIK“ teemaline reklaam
I koht – Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool;
II koht – Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool;
III ja IV koht – Põltsamaa Ametikool ja Vilnius Technical College;

„B-kategoori sõiduki liigutamine piiratud töökoja alal“
I koht – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus;
II koht – Põltsamaa Ametikool;
III koht – Pärnumaa Kutsehariduskeskus.

Kümne alavõistluse läbimise põhjal selgusid üldarvestuse individuaalsed võitjad;
I koht – Jürmo Sillaste, Türi Tehnika- ja Maamajanduskool:
II koht – Mirko Usin, Tartu Kutsehariduskeskus:
III koht – Tauno Hansman, Tartu Kutsehariduskeskus.

Kümne alavõistluse läbimise põhjal selgusid üldarvestuse meeskondlikud võitjad:
I koht – Tartu Kutsehariduskeskus;
II koht – Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool;
III koht – Türi Tehnika- ja Maamajanduskool.

Ürituse peasponsoriks oli Toyota Baltic AS. Lisaks toetas korraldaja tegevust võistluste sujuvaks toimumiseks Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool koos haruldaselt abivalmi personaliga ning Haridus- ja teadusministeerium, KG Knutsson AS ja üllatusena viimasel hetkel ühinenud KIA AUTO AS.

Avaldatud: 13.06.2007

  • Markus Pärn tõi kokakunsti võistlustelt hõbemedali

    Loe edasi »

  • Sel nädalal on 70 sõpra oodatud kooli külla

    Loe edasi »

  • Autotehnikud saavad autoettevõttelt 3000 € stipendiumi

    Loe edasi »

  • Sügismängudelt tuli võit!

    Loe edasi »

  • Isadepäeva eel valmistasid lasteaia lapsed oma esimesed metallitööd

    Loe edasi »

fraktal