fbpx

42 noort valmistuvad kutsevõistlusteks

4.–5. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2017. Kahel päeval toimuvatel kutsemeistrivõistlustel osalevad 42 Tartu Kutsehariduskeskuse noort meistrit.

Võistlustulle astuvad kaks ehituspuuseppa, ehitusviimistleja, elektrik, graafiline disainer, kaks IT-spetsialisti, neli juuksurit, kaks keevitajat, kaks keskkonnatehnika lukkseppa, kondiiter, kaks logistikut, kaks majutusteenindajat, kaks mehhatroonikut, mööblitisler, 2 müügikorraldajat, müüja, müürsepp, pagar, plaatija, puhastusteenindaja, raamatupidaja, kaks restoraniteenindajat, rätsep, kaks vastuvõtu administraatorit, veebiarendaja-disainer ning neli ärinduse spetsialisti.

Kutseõpetaja ja keskkonnatehnikute juhendaja Kalmer Kollomi sõnul on võistlus kindlasti koht, kus kool saab oma erialade paremikku näidata ja öelda, et meile tasub õppima tulla. “Õpilastele on võistlus oma oskuste näitamise ja teistega võrdlemise koht, see on motiveeriv väljund õpingutele. Noorele Meistrile saavad minna võistlema vaid parimad, kes on juba koolivõistlustel ennast tõestanud,” sõnas ta.

Võistlused muudab põnevaks see, et etteantud tööülesanded tuleb kvaliteetselt teostada väga piiratud aja jooksul. Näiteks IT-spetsialistidelt oodatakse ettevõtte IT-taristu püsti panemist ja teenuste seadistamist 12 tunniga. Võistlusülesannet lahendatakse kahes kategoorias: Microsofti tarkvara ja vabavara. Keskkonnatehnika lukkseppadel seisab ees radiaatorite seina panemine viie tunniga, terastorude keermestamine ja konfiguratsiooni valmistamine kahe tunniga ning vasktorudest kõvajoodise abil ruumilise kujundi valmistamine kolme tunniga. Noored logistikud täidavad kahe võistluspäeva jooksul kolm ülesannet: kaubaaluse kokkupanemine, saadetise vastuvõtmine ning lisaks peavad võistlejad hakkama saama käsikahveltõstuki vigursõiduga.

Lisaks kutsemeistrivõistlustele toimub Noor Meister 2017 üritusel haridusmess, kus kutseõppevõimalusi tutvustavad 28 kutse- ja rakenduskõrgkooli. Erialavalikul on abiks Rajaleidja karjäärinõustajad ja 11 töötuba ametite katsetamiseks. Lavakavas astuvad üles Tallinna Balletikooli ja G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilased, toimub Tallinna Tööstushariduskeskuse moeshow, juuksurieriala võistlustööde esitlus ja EUM DJ Battle. Peaesineja on Karl-Erik Taukar Band.

Seitsmendat korda toimuv Noor Meister koondab ligi 400 Eesti parimat kutseõppurit kes võistlevad kokku 31 erialal. Üritus on kõigile tasuta.

Lisainfo: www.noormeister.ee

 

 

 Märkad veebilehel vigu?