fbpx

Kristi Luht pälvis Aasta õpiränduri tiitli

9. mail tunnustas SA Archimedes Eesti parimaid Erasmus+ õpirände propageerijaid ja õpirände saadikuid. Aasta õpiränduri tiitel haridustöötajate kategoorias omistati Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Kristi Luht´ile.

Kristi Luht on osalenud õpirändes stažeerides Taanis, Roskilde Lihakolledžis, mis andis talle inspiratsiooni ellu kutsuda lihatöötlemise kompetentsikeskus ja luua lihatehnoloogia kursus, mis annaks tunnustatud õpiväljundi üle Euroopa. Kursust on ta aktiivselt tutvustanud õpirännetel Leedus, Soomes Rootsis ning esimesed paarkümmenr õppurit on juba sellel kursusel osalenud. Tänu õpirännete kogemustele korraldas Kristi Luht tänavu Tartu Kutsehariduskeskuses toimunud rahvusvahelise lihameistrite võistluse Nordic/Baltic Gourmet Butcher Competition. Tegu oli esimese rahvusvahelise võistlusega, mille kool korraldas. „Kristi Luht on avanud kooli rahvusvahelises koostöös uue suuna ja tänu tema kogemusele saame olla kindlad, et suudame pakkuda tunnustatud koolitusi välisõpilastele,“ ütles töökohapõhise õppe koordinaator Sigrid-Ester Tani.

SA Archimedes tunnustab õpirändureid, et väärtustada haridusalast rahvusvahelist koostööd ja avaldada tunnustust rahvusvahelises koostöös väljapaistvaid tulemusi saavutanud inimestele. Lisaks Kristi Luhtile sai aasta õpiränduri tiitli õppurite kategoorias Helen Truska Rakvere Ametikoolist ja aasta õpirände edendajaks tunnustati Sandra-Leena Mell Eesti Kunstiakadeemiast.

Lisainfo:
Andrei Atškasov
rahvusvaheliste suhete koordinaaor
tel: 7361894
e-post: andrei.atskasov@khk.eeMärkad veebilehel vigu?