fbpx

95. sünnipäeva tähistab ajaloosein

Täna, 19. mail avatakse Kopli õppekorpuse A ja B korpuse vahegaleriis kooli ajaloosein, millega meenutatakse möödunud 95 tegusa aasta sündmusi ja saavutusi.

Direktori asetäitja õppealal Liivi Raudsepp märkis, et ajaloosein kannab endas kooli väärtusi, sest kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. Sõnas ja pildis meenutatakse Tartu Puu- ja rauatöökooli, tööstuskooli, ehitus- ja kergetööstuskooli, teeninduskooli ja Tartu Õppekeskust ning nende järeltulija – Tartu Kutsehariduskeskuse ajalugu. „Oleme kolmeteistkümnele stendile mahutanud kõige olulisemad teetähised minevikust, aga see, mis tuleb järgmisele stendile, sõltub suuresti meist endist,“ ütles ta. „Panime seinad meie lugu jutustama, kuid vähe sellest, tahame ka uksed rääkima panna,“ lisas Raudsepp.

Ajalooseina tarbeks seadsid pilte ja fakte ritta õpetajad Tiiu Vellevoog, Pille Kessel, Aivar Lippmaa, Vilve Pohla, Tiina Ilus ja Kätlin Kask. Näituse kujundasid Tartu Kunstikooli õppurid Katrin Kisandi juhendamisel.

Lisaks ajalooseina avamisele saab tänasest B korpuse koridoris vaadata ka kooli õpilastööde näitust, mille seadis üles õpetaja Maris Tigas. C-korpuse poolses galeriis on aga fruktodisaini tööde fotonäitus.

Kaunite kunstide ainesektsiooni õpetajad Tiiu Vellevoog, Aina Rüütel, Tuuliku Vuks ja Maris Tigas on oma loometööde näituse seadnud üles A korpuse koridori vitriinidesse. „Õpetajate tööd jäävad üles kuni 29. maini, siis on ootamas juba rätsepate ja juuksurite tööde näitus,“ märkis Tuuliki Vuks. „Ootame kõiki oma tööde või hobidega üles astuma, see ei pea olema käsitöö, võib tulla oma kogutud asju näitama,“ julgustas Vuks kollektsionääre. Näitusesoovist saab teada anda kaunite kunstide ainesektsioonile.

Lisainfo:
Liivi Raudsepp
direktori asetäitja õppealal
tel 7361861Märkad veebilehel vigu?