fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Soome Instituut tunnustas soome keele ja kultuurisuhete edendajad. 2020. aasta soome keele õpetaja tiitli pälvis Tartu Kutsehariduskeskuse õpetaja ja võõrkeelte õpetajate ainesektsiooni juht Sille Lillestik.

Kutsehariduskeskuse õppekorralduse juht Mariann Karja kirjeldab Sille Lillestiku suhtumist õpetajatöösse nõnda: “Sille on hooliv pedagoog, kes teeb oma tööd pühendunult ja erisusi arvestavalt. Lisaks sellele, et Sille püüab keeleõppe teha võimalikult aktiivseks ja kaasavaks, on ta olnud saatev ja toetav pedagoog neile õppuritele, kes on saanud võimaluse sooritada praktikat Soomes.” Toitlustuse ja turismi osakonna juhtõpetaja Reeli Engelbrecht lisab, et lisaks õpetamisele õpib Sille Lillestik ka ise: “Sillele on oluline pidev enesetäiendamine, osalemine nii erialastel kui teistel koolitustel.”

Sille on lisaks olemasoleva õppematerjali kohandamisele ja täiendamisele, et seda oleks võimalik kasutada soome keele õpetamiseks erialasse lõimituna, ise koostanud hulgaliselt õppematerjale soome keele õpetamiseks. Distantsõppe sujuvamaks toimimiseks lisas ta senisele materjalile ohtralt kirjeldusi, selgitusi ja näiteid, mis aitasid õppijatel iseseisvalt teadmisi omandada. Viimastest töödest väärib märkimist soome keele grammatika Moodle kursuse täiendamine ning erialakeele õppereis Helsingisse jaanuaris 2020.

Soome-Eesti Kaubanduskoda premeerib aasta õpetajat rahalise stipendiumiga ja Eckerö Line kingib igale laureaadile edasi-tagasi reisi Soome.

Esimest korda valiti aasta soome keele õpetajat 1997. aastal. Aasta õpetaja nimetamisega soovivad korraldajad tutvustada ja tõsta esile õpetajaid, kelle südamega tehtud töö aitab lisaks soome keele oskuse tõstmisele Eestis kaasa Eesti ja Soome keele- ja kultuurisuhete edendamisele.

Aasta soome keele õpetaja valimist korraldab Soome Instituut koostöös Soome suursaatkonna, Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi ja Soome-Eesti Kaubanduskojaga.

Vaata lisaks SIIT

Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorralduse juht
mariann.karja@khk.ee