fbpx

Aita valida Aasta Tegu!

Ka käesoleval aastal valime välja mööduva õppeaasta kõige silmapaistvamad ja meeldejäävamad  teod. Nominendid on:

Kodanikupäeva tähistamine.
Kutsehariduskeskuses tähistati 26. novembril kodanikupäeva. Sotsiaalainete õpetajad kutsusid esinema särava sõnakasutusega karismaatilise Krista Aru. Riigikogu saadiku loengu teema oli “Kuidas (kultuuri)mälu aitab kaasa kodanikuks olemisele” ning oma esinemises tõi ta mitmeid näiteid kuidas kultuur toetab kodanikuks olemist. Kutsehariduskeskusest saadud kogemusest, muljest ja infost sündis Krista Aru blogisse artikkel „Kutsehariduse kiituseks“, mille sõnum oli, et kutseharidus on teenimatult vähe tähelepanu ja kiitust saanud. Tunnustame 2016. a kodanikupäeva korraldusgruppi – Aivar Lippmaa (sotsiaalainete ainesektsiooni juht), Siiri Raid (infokogu juhataja) ja Andri Võsokovski (ÕE esimees).

Rõivakollektsiooni loomine “Nevskie Berega” ilufestivaliks.
RT16 kursuse õpilased õmblesid rõivakollektsiooni juuksurieriala õpilaste võistlustööde esitlemiseks ilufestivalil Nevskie Berega. Kollektsioon koosnes kolmest pruutkleidist, kolmest päevakleidist ja kolmest pidulikust õhtukostüümist, mis kõik olid modellide keha järgi konstrueeritud ning õmmeldud. Kostüümide valmistamine oli erakordne kogemus ja suur väljakutse. Kuue nädala jooksul käis reaalne õmblustöö ning sellel perioodil olid õpetajad ja õpilased koolis hiliste õhtutundideni ning ka nädalavahetustel. Kollektsiooni esmaesitlus oligi Peterburis toimunud võistlusel, kuid seda sai näha ka kooli lahtiste uste päeval. Projekti eestvedaja oli õpetaja Helin Liivi, teostus RT16 ja Kairi Oksar.

Gert Leesi saavutus teadussaates “Rakett 69”.
„Rakett69“ 7. hooaja muutis eriliseks see, et esmakordselt jõudsid kutseõpilased saatesse. Selle taga on kindlasti saatemeeskonna initsiatiiv aga ka kutsehariduskeskuse õpetajate entusiasm leida kiiresti osalejaid, kes katsetele läheksid. Esmaseks saavutuseks oli juba see, kui Karl Lõbus ja Gert Lees jõudsid saatesse, ehk siis 15 parima osaleja sekka. Terve hooaja vältel on Gert Leesi osalemine saates hoidnud koolipere emotsioone kõrgel. Oleme uhked selle üle, et kutsehariduskeskuse õpilane on tõsine konkurent kõigile võistlejatele ning rõõmsad tema koha üle finaalis. Gerdi saavutus aitab suures osas kaasa kutsehariduse (eelkõige Tartu KHKst saadava hariduse)  populariseerimisele. Tunnustame Gerti ja kõiki, kes tema edukale esinemisele kaasa on aidanud.

Erasmus+ kutsehariduse õpirände harta edukas taotlemine Tartu KHK-le.
Harta edukas taotlemine, kooli hea maine välispartnerite seas ning pidevalt laekuvad taotlused uuteks koostööprojektideks, on tunnustus projektide meeskonna tublile tööle. Harta on nagu kvaliteedimärk kutsehariduse õpirändes ning selle omamine tõstab kooli mainet nii välispartnerite kui ka õppima asujate seas. Tartu KHK tublit tööd on märgatud ka väljaspool ning meie projektide meeskond on mitmel korral SA Arhimedese korraldatud üritustel kooli ning ka Eestit esindama ning kogemusi jagama palutud. Harta taotlusprojekti peamiseks eestvedajaks oli välissuhete koordinaator Andrei Atškasov.

Töökohapõhise õppe käivitamine.
Töökohapõhise õppevormi käivitamine, selleks tööandjate kaasamine on olnud töömahukas, kuid  töökohapõhise õppe koordinaatori Sigrid Ester Tani sihikindel tegutsemine on viinud märgatavate tulemusteni. Avatud on uusi erialasid ja õppegruppe ning juba on uues õppevormis esimesed lõpetajad. Sigridi eestvedamisel on antud hoog uuele õppevormile ja seega viidud ellu kooli arengukava paindliku ja täiskasvanud õppija vajadustele vastava kutsehariduse arendamiseks.

 

Anna oma hääl SISEVEEBIS hiljemalt 21. juuniks!

 Märkad veebilehel vigu?