fbpx

Aita valida aasta tegu!

Traditsiooniliselt selgitame koolipere abiga välja kooli ürituse, ettevõtmise või saavutuse, mida tunnustada tiitliga “Aasta tegu”. Lõppeva õppeaasta aasta teo nominentideks on:

1. Rahvusvahelise kutsevõistluse „Nordic/Baltic Gourmet Butcher Competition 2019“ korraldamine
Võistluse eesmärgiks oli esile tõsta liha töötlemise oskusi Balti- ja Põhjamaade toiduga tegelevate õppijate seas. Võistlus peeti Tartu Kutsehariduskeskuses 10.04.2019 ja selles osales 10 võistlejat kokku 5 riigist (Läti, Leedu, Taani, Norra ja Eesti), viidi läbi. Kokku oli võistlustega seotud 30 väliskülalist, kas võistleja, kohtuniku või kooli esindaja rollis. Tartu Kutsehariduskeskuse jaoks oli tegu esimese rahvusvahelise võistlusega, mida korraldati. Peakorraldaja oli lihatehnoloogia kompetentsikeskuse juhataja Kristi Luht.

2. Oskuste ÖÖ
Tegu oli Euroopa kutseoskuste nädala raames korraldatud esmakordse üritusega, mis toimus 8.11.2018. Käed-külge meistriklassid, meisterdamise töötoad, nipilava, tasuta teenused, melu ja muusika tõid kutsehariduskeskuse Kopli majja ja MarkerLabi märkimisväärse huviliste hulga ning sooja tänu tehtu eest. Oskuste ÖÖ kaudu suutsime oskusi populariseerida üle 200 inimesele. Mitmekülgse tegevusprogrammi panid kokku ja viisid ellu kõik osakonnad, peakorraldaja oli turundusjuht Kaire Mets.

3. Põllu A korpuse rekonstrueerimine
Rekonstrueerimistööde raames ehitati põhjalikult ümber A õppehoone amortiseerunud keldri vahelagi, uuendati söökla koos köögitehnika ja sisustusega ning selle peal olevad ruumid muutusid valgusküllaseks, avatud koosõppimise kohaks. Ehitus- ja sisustus läks maksma ligi 1 milj. EUR, töid aitasid rahastada Tartu linn ja Haridus- ja Teadusministeerium. Mööbli- ja sisustuse aitas valmistada Tehnika ja Ehitus- ja puiduosakonnad. Rekonstrueerimisprojekti eestvedaja oli haldusjuht Toomas Lelumees.

4. IT, metalli- ja puidu CNC ja elektroonika simulaatorid
Õpivara kaasajastamise programmi raames sai Kutsehariduskeskus uued simulaatorid, mis aitavad õppetööd läbi viia tõhusamalt ja kaasaegsemalt ning seega tõsta õppetaset. Tehnika- ja metallitöö erialade õppijad saavad kasutada freesimise ja –treimise CNC pinke, puiduerialade õppijad puidu-CNC pinke. IT-süsteemide ja süsteemiadministreerimise õppes saab nüüd kasutatakse serverite simulaatoreid ning elektroonikaga seotud õppekavadel on samuti uued simulaatorid. Simulaatorite projekti koostas ja vedas Sigrid Ester Tani koos osakondade ja haldusteenistusega.

Vali oma lemmik ja hääleta SIINMärkad veebilehel vigu?