fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

On saanud toredaks traditsiooniks valida aasta jooksul koolis ellu kutsutud ettevõtmistest välja need, mis meid kõige rohkem edasi on viinud. Alates 2006. aastast selgitame koolipere abiga välja AASTA TEGU. Tunnustuse vääriliseks võib saada ükskõik milline aasta jooksu aset leidnud ettevõtmine, mis kooli arengule kaasa on aidanud.

Lõppeva õppeaasta AASTA TEGU nominendid on siin:

  1. KHK toidukuller ja e-pood

Kui kooli e-poe loomine on mõtteks olnud juba aastaid, siis eriolukord, distantsõpe ning kodukontor oli see kolmainsus, mis ammuse idee teostumisele lõpliku tõuke andis. Üleöö tekkinud vajadus toidu tootmine ja müük ümber korraldada viis esmalt kooliperele mõeldud toidukulleri teenuse ja sealt edasi juba kõigile avatud e-poeni. Veebipood on senisest mugavam ja kasutajasõbralikum viis kooli toodetega tutvumiseks ning kord nädalas toimuv toidu kojuvedu on aidanud jõuda ka uute klientideni. Kiire kohanemine olukorraga aitas osaliselt säilitada tootmisüksuste tööd.

 

  1. Pop-up kool Lõunakeskuses

Jaanuaris murdsid Meistrid majast välja ja näitasid end linnarahvale lähemalt. Lõunakeskuses seadis end sisse ühepäevakool, kus kõigil soovijail oli võimalik oma silmaga näha, mida Meistrite koolis õpetatakse ja ka ise käed külge panna. Lõunakeskuses tutvustati atraktiivselt kooli erialasid ja mitmeid  teenuseid. Korraldati publikut kaasavaid demonstratsioone, töötas ilusalong, avatud oli müügiala, toimus kleidinäitus ning „vahetunde“ aitasid sisustada kooli bänd ja rahvatantsurühm. Uudse lähenemisega ettevõtmine aitas näidata Tartu Kutsehariduskeskust kui kaasaegset ja uuendusmeelset asutust, kus on palju võimalusi õppimiseks ja ka töötamiseks.

 

  1. Distantsõppe veebilehe loomine ja digitunnid

Märtsis sadas õpetajatele ja õpilastele üsna külma dušina kaela distantsõpe. Atra seada polnud aega, tegutsema hakata tuli kohe. Distantsõppe veebileht on suurepärane algatus ja tugi kõigile, kes uue olukorraga üleöö kohanema pidid. Leht tutvustab mitmekülgselt distantsõppe võimalusi ning koondab tarvilikku abimaterjali, sealhulgas juhendeid erinevates keskkondades toimetamiseks. Tähelepanuväärsed on ka iganädalased õpetajatele mõeldud digitunnid, mida hakati koolis läbi viima juba paar aastat tagasi ning mis kindlasti on olnud heaks ettevalmistuseks distantsõppega kohanemisel. Praegu on ka digitunnid kolinud veebi ning õpetajate digitundides osalemise protsent distantsõppe ajal on oluliselt tõusnud.

 

  1. KHK töötajate infokiri

Alates eelmisest sügisest potsatab kõigi kooli töötajate postkasti visa järjekindlusega üks uus tegelane: infokiri. Nädala infokiri on kooli personalile suunatud teade, mis koondab kõige olulisemat tööga seotud infot ning annab lühikese ja selge ülevaate koolis toimuvast. Infokirja jookseb kokku nii tööks hädavajalik info kui ka kõik see, mida on lihtsalt hea teada: uudised erinevate teenistuste rindelt, toimuvad üritused, kolleegide sünnipäevad jne. Info saatmine ühe koondkirjana aitab vähendada sissetulevate kirjade arvu, teeb info otsimise ja leidmise lihtsamaks ning on hea abimees sisekommunikatsiooni parandamiseks. Tänane monitooring näitab, et nädala infokirja avab ja loeb 75% töötajatest.

 

Ootame hääletusest osa võtma nii töötajaid kui õpilasi. Oma lemmiku poolt saab hääletada kuni 30. juunini kooli SISEVEEBIS.

AASTA TEGU tunnustus antakse üle uue õppeaasta avaaktusel.