fbpx

Alanud õppeaasta toob rekordarvul Erasmus+ koostööprojekte ja õpirände võimalusi

Lõppenud Euroopa haridusprogrammi Erasmus+ taotlusvooru tulemused olid kutsehariduskeskusele edukad, sest positiivsete rahastusotsuste toel osaleb Tartu Kutsehariduskeskus 6 strateegilise koostöö projektis. Esmakordselt on kutsehariduskeskus ka koostööprojekti juhi rollis.

Kutsehariduskeskuse rahvusvaheliste suhete koordinaatori Andrei Atškasovi sõnul on rahvusvaheline koostöö koolile vajalik ja võimalusi loov. „Projektide toel saame arendada uusi lähenemisi ning õppida partneritelt kogu Euroopas,“ sõnas ta.

Esmakordselt on Tartu Kutsehariduskeskus ka strateegilise koostöö juhtpartneri rollis. IAG4VET projekti raames on kavas vahetada parimaid praktikaid ning arendada sisseastujate informeerimise, nõustamise ja juhendamise viise, et kooli sisseastumine kulgeks sujuvalt nii õppijatele kui koolile. „Üha enam näeme, et õppijate haridusteed ja-valikud on erinevad ning seetõttu tuleb leida uusi viise ka sisseastumisprotsessi korraldamiseks, õppijate nõustamiseks ja turundamiseks,“ selgitas projektijuht Kaire Mets. Koostööprojekti partnerid on Soomest, Suurbritanniast, Itaaliast ja Horvaatiast.

Partnerina osaleb kutsehariduskeskus ka Tartu Ülikooli juhitavas projektis, mille eesmärk on luua õppeplatvorm neile kutseõppuritele, kes lähevad õpirändele. „Tulevane veebipõhine keskkond annab infot ning toetab ja julgustab välisriiki õpirändele minejaid,“ tutvustas Atškasov.

Autoosakond osaleb automehhaanika e-seadme väljatöötamisel, mis sobib autoerialade õppijate koolitamiseks ja teadmiste testimiseks. E-tool projekti juhtpartner on Vilniuse Automehhaanika kool Leedus.

Majutus- ja toitlustusosakonna õpetajad hakkavad välja töötama spetsiaalset taime- ja vegantoidu õppemoodulit, et kasvatada seeläbi õpilaste teadlikkust ning suurendada oskusi taime- ja veganmenüüde koostamiseks ja pakkumiseks toitlustuskohtades. Projekti Rock the Greens Hub eestvedaja on Roueni piirkonna koolituskeskus Prantsusmaalt.

Rahvusvaheline kutsekoolide ühendus Xarxa FB, kuhu kuuluvad 29 Euroopa linna kutseõppeasutused, esitas projekti Industrial VET Hub, mis otsib viise kuidas tuua tütarlapsi rohkem tehnikavaldkonna erialadele õppima ja ka tööle. Kutsehariduskeskus osaleb projektis partnerina.

Soome, Lapimaa hariduskeskuse eestvedamisel käivitub koostööprojekt, mis otsib ja arendab meetodeid kuidas kutsekooli õpilaste õpiteekonda individuaalsemaks kohandada.

„Lisaks uutele Erasmus+ projektidele jätkame aktiivselt rahvusvahelistumise harta elluviimist. Selle raames on alanud õppeaastal võimalik õpirännata 115 õpilasel ja ligi 50 haridustöötajal. Nii partnerite kui ka õpirände geograafia on lai alates Islandist ja Kanaari saartest kuni lähinaabriteni Lätis ja Soomes välja,“ tutvustas Atškasov 2018/2019 õppeaasta plaane.

Vaata Tartu Kutsehariduskeskuse Erasmus+  toetatud koostööprojektide infot SIIT

Lisainfo:
Andrei Atškasov
rahvusvaheliste suhete koordinaator
tel 7361 894
andrei.atskasov@khk.eeMärkad veebilehel vigu?