fbpx

Algab loodusainete nädal

Esmaspäeval algab kutsehariduskeskuse loodusainete nädal. Sel korral on nädala teemaks „sõltuvused“ ning sõltuvusi või sõltumatust saab uurida mitmel moel.

Meisterõpetaja Anne Krulli sõnul on inimene keeruline, kuid ka habras olend. „Sellel nädalal tahame tähelepanu pöörata enese hoidmise ja kaitsmise vajadusele,“ selgitas ta.

Kolmapäeval, 23.09 kell 8:30 – 10:00  toimub viktoriin nii Kopli kui Põllu õppekorpustes ja neljapäeval 24.09. algusega kell 10.15 saab Kopli konverentsisaalis kuulata Jaanus Harro loengut „Sõltuvuse tekkimine“.

Kogu nädala on avatud sõltuvustoad, kus saab oma murest rääkida Anule Põllus ja Helenile Koplis. Samuti toimuvad töötoad: DNA eraldamine, stressipall, mineraaliratas, AHHAA, anatoomia! ning  sööbikud ja pisikud. Töötubadesse eelregistreerimine loodusainete õpetajate juures.

Õpilasi oodatakse osalema  ka fotojahil “sõltuMATUS“ ja jäta ning mata maha oma sõltuvus. Selleks astu esimene samm ja tunnista seda või lavasta foto enda või tuttava sõltuvusest.

Fotojaht toimub kahes kategoorias. Reklaamipildi kategoorias kasuta äppi ZZGram –  tee foto, loe sellele kuni 15 s reklaam ja lae üles Youtubi või saada anne.krull@khk.ee. Võid teha ka lihtsalt foto ning panna sellele pealkiri. Koomiksi kategoorias ootame 3-6 pildist koosnevat koomiksit.  Kasutada võib abivahendina näiteks http://www.comicshead.com/ või http://www.powtoon.com/ või http://www.makebeliefscomix.com/Comix/.

Loodusainete nädal teeb sel aastal koostööd ka AHHAA keskusega, kus samal ajal toimuvad Teadlaste Öö Festivali üritused. Nii näiteks osaleb kutsehariduskeskuse tiim jubal pühapäeval, 20. septembril  toimuval Mini Makers Faire´l.  Kogu Teadlaste Öö festivali kava  leiad:  www.teadlasteöö.ee

Tegemist on kõikjal Euroopas toimuva projekti European Researchers’ Night programmi kuuluva sündmusega.

Lisainfo:
Anne Krull
anne.krull@khk.eeMärkad veebilehel vigu?