fbpx

Algab suvine vastuvõtt: valida saab 73 eriala seast!

Täna, 20. juunil algab Tartu Kutsehariduskeskuse suvine vastuvõtt, kui uutele õppijatele on avatud 73 erinevat eriala nii põhihariduse kui keskhariduse baasil.

Tartu Kutsehariduskeskuse mehhatroonika õppur ja „Rakett 69“ teadussaate finalist Gert Lees soovitab kutseõpingud kõigile. „Kutsekool annab väga tugeva praktilise põhja. Olgu selleks siis kindel amet, oma oskustele toetuv ettevõtmine või kõrgkool ja hilisem teadlase karjäär – kõik on enda teha,“ julgustab ta tulevasi õppijaid.

Tänavuste erialade valikus on ka mitmeid uusi õppekavasid. Esmakordselt saab õppida aktiivtegevuste instruktoriks. Tegu on aktiivse puhkuse tegevuste ja erinevate matkade juhendajaga, kelle käe all looduses ohutult seigelda. Uus eriala on ka turismiettevõtte teenindaja spetsialiseerumisega maaturismile, kellel on laialdased teadmised ja oskused maaturismi ettevõttes teenuste pakkumiseks.

Esmakordselt on võimalik omandada e-kaubanduse spetsialisti oskusi. E-kaubandus on kiirelt kasvav valdkond, mida seni koolides õpetatud pole. Ka nüüd on tegu töökohapõhise õppe vormiga, kuhu oodatakse eelkõige neid, kes e-kaubandusega seotud valdkonnas töötavad, kuid soovivad seda veel paremini teha. Õpitakse seda, kuidas püsti panna oma e-pood kuni e-kanalites turundamise ja e-kaubanduse reeglite, sh andmekaitse ja EL ühisturu reeglitele tundmiseni. „Soovime, et õpe on väga praktiline ja aitab e-kaubandusest rohkem tulu teenida,“ selgitas töökohapõhise õppe koordinaator Sigrid Ester Tani.

Suvistest erialadest 21 on kutsekeskhariduse õppes, kus saab korraga omandada keskhariduse ja kutseoskused. Kevadel alanud vastuvõtuga on juba pooled õppekohad täidetud, kuid kõigile erialadele on veel võimalik kandideerida. Avaldusi kutsekeskhariduse ja haridusnõudeta erialadele võetakse vastu 20.-28. juunil. Sisseastumisvestlused ja mõnel erialal ka katsed toimuvad 29.-30. juunil.

Keskhariduse ja põhihariduse baasil kutseõppe erialadel toimub dokumentide vastuvõtt aga kuni 4. augustini ja sisseastumisvestlused toimuvad 7.-10. augustini.

Dokumente võetakse vastu Tartu Kutsehariduskeskuses, Kopli tn 1, igal tööpäeval kella 9 – 15 või e-vastuvõtu keskkonnas. Lisainfot kõigi erialade ja sisseastumise kohta saab khk.ee/vastuvott.
Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorralduse juht
mariann.karja@khk.eeMärkad veebilehel vigu?