fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Esmaspäeval, 18. juunil algab uute õppijate suvine vastuvõtt. 66 erineva õppekava seas on nii põhihariduse kui keskhariduse baasil erialasid ning erinevaid õppevorme. IKT valdkonda on lisandunud kaks täiesti uut eriala.

Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Tõnis Lukas on kindel, et kutseoskused on ühiskonnas üha enam hinnas. “Kui ma sel aastal kusagil käin, kuulen ikka arvamust, et kutseharidus on populaarsemaks muutunud. Kõik ju näevad, et paljude erialade häid spetsialiste otsitakse tikutulega ja praktiliste oskustega inimestel töökoha leidmisega Eestis muret ei ole. Seega loodan, et suvine vastuvõtt Tartu Kutsehariduskeskusse tuleb priske. Kevadine vastuvõtt meil juba oli üle aastate edukaim,” sõnas ta.

Tänavuste erialade valikus on lausa kaks uut IT-valdkonna eriala. Esmakordselt Eestis saab omandada kasutajakogemuse disaini nooremspetsialisti eriala. Tegu on tarkvara arenduse, disaini ja inimeste käitumispsühholoogiat valdava spetsialistiga, kes hoolitseb selle eest, et veebilehe või äpi kasutamine oleks käepärane ja mugav.

Uus on ka süsteemiadministraatori eriala, kuhu ootame ennast täiendama juba töötavaid spetsialiste, kes soovivad saada ettevalmistuse Windows 2016 ja Linuxi serverite haldamisega seotud esmase tootjasertifikaadi omandamiseks.

„Kuna IKT valdkond areneb ja laieneb  pidevalt, siis on tööturul vajadus uute oskuste ja spetsialiseerumise järele möödapääsmatu. Lisaks IT-süsteemide nooremspetsialisti ja tarkvara arendaja erialale oleme koostöös ettevõtetega loonud uued erialad, et nõutud spetsialiste ette valmistada,“ märkis IKT osakonna juht Signe Vedler.

Suvistest erialadest 20 on kutsekeskhariduse õppes, kus saab korraga omandada keskhariduse ja kutseoskused. Kevadel alanud vastuvõtuga onule poolte  juba pooled õppekohtadest täidetud, kuid enamikule erialadele on veel võimalik kandideerida.

Enamikul erialadel keskendutakse kutseoskuste õpetamisele. Praktilisi oskusi saab omandada keskhariduse ja põhihariduse baasil ning mõnel juhul pole eelnevat haridust nõutud. Valida on ka erinevate õppevormide vahel, mis võimaldavad ka täiskasvanutel ennast täiendada või uusi oskusi õppida.  „Oluline on, et õppijad leiaks oma huvidele ja soovidele vastava eriala, sest siis on õppimine ainult rõõm,“ kinnitas tugikeskuse juht ja karjäärinõustaja Liine Maasikas.

Suvine vastuvõtt on avatud 18. juunist kuni 3. augustini. Dokumente võetakse vastu Tartu Kutsehariduskeskuses, Kopli tn 1, igal tööpäeval kella 9 – 15 või e-vastuvõtu keskkonnas. Lisainfot kõigi erialade ja sisseastumise kohta saab khk.ee/sisseastumine 

Lisainfo:
Liine Maasikas
tugikeskuse juht ja karjäärinõustaja
liine.maasikas@khk.ee