fbpx

Algas kooli sünnipäeva-aasta

Tartu Kutsehariduskeskus tähistab alanud aastal sünnipäeva, sest täitub 95 aastat ajast, kui asutati Tartu linna puu- ja rauatöökool. Sellest ajast on Tartus järjepidevalt kutseoskusi õpetatud.

Kutsehariduskeskuse direktori Andrus Mõttuse sõnul pole kutseoskuste tähendus ajas sugugi vähenenud, vaid pigem kasvanud. „Nii nagu 95 aastat tagasi on tänagi kuldsetest kätest puudus ja oskustega meistrimehed hinnas. Kutsehariduskeskuse roll on väärt oskusi tulevastele meistritele edasi anda aga ka ise õppida ja ajaga kaasas käia, sest töömaailmas nõutud teadmised ja oskused muutuvad,“ sõnas TartuKHK_synnipäevta.

Tähtpäevale kohase tunnusmärgi idee autoriks on kutsehariduskeskuse õpilane, tulevane IT-süsteemide nooremspetsialist Ahto-Marten Ott. Kooli logost inspireeritud lille kujutaval märgil on tekst „95 aastat meistrite kooli“.

Sünnipäeva- aasta tähistamiseks on kutsehariduskeskusel kavas korraldada erinevaid ettevõtmisi, mis kulmineeruvad laupäeval, 2. septembril peetava vilistlaspäeva ja kontserdiga.

Kuna aga 2017 aasta on kuulutatud ka oskuste aastaks, siis on Tartu Kutsehariduskeskuses tavapärasest rohkem tegevusi nii noortele kui täiskasvanutele, kes seni pole oma oskuste arendamisele tähelepanu pööranud. Seetõttu püüame oma sünnipäeva-aastal propageerida oskusi ja meisterlikkust ning väärtustada elukestvat õpet laiemalt.

Lisainfo:
Andrus Mõttus
direktor
te 7361 860Märkad veebilehel vigu?