fbpx

Algavad Noor Meister 2015 kutsevõistlused

6.-7.  märtsil  astuvad Tartu Kutsehariduskeskuse õppurid  vabariiklikel kutsevõistlustel  pretendeerima  „Noor Meister 2015“  tiitlile.

Kokku sõidab  aasta suurimale ja tähtsamale  jõuproovile 38  tulevast meistrit: müüjad, mehhatroonikud, keevitajad, juuksurid, restoraniteenindajad, majutusteenindajad, IT- ja veebispetsialistid, ehituspuusepad, logistikud, puhastusteenindajad aga ka müürsepp, elektrik, ehitusviimistleja, plaatija, pagar,  kondiiter, rätsep, tisler ja  keskkonnatehnika lukksepp.

Kõige väärikama kogemuspagasiga võistleja, IT-spetsialist Virco Hermann,  osaleb Noor Meister kutsevõistlustel  lausa kolmandat korda. Möödunud aastal napilt neljanda kohaga leppima pidanud Hermanni sõnul  läheb ta seekord kindlat poodiumikohta sihtima.

Puhastusteenindaja võistlusest võtab osa kodumajanduse  kolmanda kursuse õpilane Kairi Soo, kes muidu on silma paistnud hoopis käsitöö vallas ning saanud Eesti Käsitöö Keskseltsi tunnustuse „Parim Noor Käsitöömeister“. Kuna kästöö võistlust veel ei korraldata, siis on Kairi hoolsalt harjutanud  neid oskusi, milles puhastusteenindaja valdkonnas  võistelda tuleb.  „Ma olen seal  ühel korral käinud ja tean, et see on nii emotsionaalselt pingeline, et praegu ei loo endale suuri ootusi,“ märkis ta tagasihoidlikult.

Kutsevõistluste karmi konkurentsi sekkuvad ka viis juuksurit. Neist kolm, Marianne Sokk, Karolin Pedius ja Arles Karv näitasid oma vormi äsja Peterburis peetud rahvusvahelistel võistlustel „Nevskie Berega.“  Karolin Pedius märkis, et heaks esinemiseks on vaja loomulikult harjutada, aga ka head koostööd modelliga, sest kui võistluspinges midagi ununeb, saab modell palju aidata.

Lisaks kutsevõistlustele saab Eesti Näituste messikeskuses tutvuda ka õppimisvõimalustega Tartu Kutsehariduskeskuses ning  osaleda töötubades.

 

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
tel  7361872Märkad veebilehel vigu?