fbpx

Algavad ülekoolilised kutsevõistlused

Täna, 15. märtsil algavad ülekoolilised kutsevõistlused, kui võistlustulle astuvab üle 300 noore kokku 34 võistlusalal.

Sel aastal on võistlusülesanded keerukamad ning mitmel alal peetakse võistlused seetõttu kahepäevasena. Nii näiteks võisteldakse ehitus- ja puiduerialadel kaks päeva ning selle ajajooksul laotakse müüri, tehakse keerukaid seinamaalinguid või valmistatakse käsitööna ehtelaegas. “Ilmselt kõige komplitseeritum võistlusülesanne on keskkonnatehnika lukkseppadel, kes kahe päeva jooksul ehitavad vee-, kanalisatsiooni ja küttesüsteemi ning seadistavad süsteemi antud parameetritele vastavaks,” märkis võistluste peakorraldaja Lilia Leiman.

Täna hakkavad võistlused ka auto- ja metallierialadel ning IT- erialadel. Õmblejad valmistavad kahe päeva jooksul sissid ning rätsepate võistlustööks on voodriga kleidi õmblemine.

Võistlused kulmineerivad aga neljapäeval, 16. märtsil, kui ka kokad, kondiitrid, pagarid, juuksurid, toitlustusteenindajad, hotelliteenindajad ning turismi- äri- ja kaubanduse erialade võistlejad oma võistlusülesanded teevad ja esitlevad. Neljapäeval toimub ka kutsehariduskeskuse avatud uste päevad, mil enamik võistlusi on publikule avatud. Kell 13.00 demonstreeritakse juuksutite võistlustöid ning kella 13.00 – 15.00 seatakse vaatamiseks ja imetlemiseks välja kõik võistlustööd.

Noorte meistrite võistlusi toetab sel aastal 77 ettevõtet, kes panevad parimatele välja auhinnad, annavad materjale või osalevad žürii töös. “Näiteks on auhindadeks erinevaid profitööriistu ja –vahendeid, kinkekaarte, meelelahutuspakette ja muud,” rääkis Leiman. “Eks ettevõtjad näevad võistlejates omale järelkasvu ning tublimatele pannakse silm peale juba varakult,” lisas ta. Võistlejate autasustamine toimub reedel, 17. märtsil, kui selguvad kutsehariduskeskuse selle aasta parimad, kes saavad auga kanda “Aasta tegija 2017” tiitlit.

Võistluste ja avatud uste päeva kava näeb khk.ee/ataup/

 

Lisainfo:

Lilia Leiman
huvijuht
lilia.leiman@khk.eeMärkad veebilehel vigu?