fbpx

Ametiõpinguid soovib tänavu alustada mullusest rohkem huvilisi

Reedel, 5. augustil lõppenud dokumentide vastuvõtt tõi kutsehariduskeskusesse mullusest rohkem soovijaid. Kokku esitati üle 1900 sisseastumisavalduse.

Populaarseimaks keskhariduse baasil erialaks oli taas sessioonõppe vormis raamatupidaja, kus tänavu konkureerib 5,5 inimest õppekohale. Üle 4 kandidaadi õppekoha kohta on ka väikeettevõtja ja spaateenindaja erialal, neile järgnevad juuksuri, sekretäri ja ärikorralduse spetsialisti erialad.

Põhihariduse baasil oli tänavu kõrgeim konkurss IT-nooremspetsialisti erialal, samuti soovivad noored omandada kutsekeskharidust majutusteeninduse, koka, ehitusviimistleja ja sõiduautotehniku erialadel.

Kõigi kandidaatidega peetakse 8.-10. augustini vestlused ja mõnel erialal ka testid. Nende alusel moodustatavad vastuvõtukomisjonid kandidaatide paremusjärjestused. Otsused avaldatakse alates neljapäevast, 11. augustist kooli e-vastuvõtu keskkonnas. Palume kõigil positiivse otsuse saanud soovijatel õppimaasumine koheselt kinnitada, sest kui õppekoha saanud inimene kolme päeva jooksul õppimaasumist ei kinnita, siis vabaneb tema õppekoht pingereas järgmisele soovijale. Seetõttu tasub kõigil kandidaatidel oma tulemustel e-vastuvõtu keskkonnas silm peal hoida.

Peale õppimaasumise kinnitamist selgub ka, millistele erialadele on veel vabu õppekohti jäänud. Vabadele õppekohtadele saavad hilinejad kandideerida veel kuni 22. augustini.

Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorralduse juht
Tel 7361 870Märkad veebilehel vigu?