fbpx

Avatud uste päeval antakse start kevadisele vastuvõtule

Neljapäeval, 12. märtsil avab Tartu Kutsehariduskeskus oma uksed, et tutvustada  huvilistele erialasid ja õppimisvõimalusi.

Seekordne avatud uste päev  juhatab sisse  kevadise vastuvõtu kõigile põhikooli baasil ja haridusnõudeta erialadele. „Sarnaselt paljude gümnaasiumitega saab Tartu Kutsehariduskeskusesse sellel aastal sisse astuda juba kevadisel koolivaheajal,“ sõnas õppekorralduse juht Mariann Karja.  Dokumente saab tuua 12.-19. märtsini ning vestlused ja mõnel erialal ka testid toimuvad 20. märtsil. „Uuenduse mõte on pakkuda noortele ja nende peredele juba enne põhikooli lõpetamist kindlustunnet edasiõppimise osas. Kutsume kõiki kandideerima kevadel, et suvel saaksite muretult puhata,“ lisas Karja.

Avatud uste päeval saab osaleda nii Kopli kui Põllu tänava õppekorpuste ringkäikudel,  saada sisseastumisinfot,  vaadata erialade show´d ning  küsida nõu ametivalikul. Päeva ettevalmistamisel ja korraldamisel löövad kaasa paljud  kutsehariduskeskuse õppurid,  kes teavad ja oskavad rääkida oma koolikogemustest.

Huvilised saavad  otse vastused kõiki kevadise sisseastumisega seotud küsimustele. Lisaks on kutsehariduskeskusel ka sel aastal  kavas avada uusi erialasid ning neistki saab esmase ülevaate avatud uste päeval.  Põhikooli baasil avatav bürootöö eriala, mis hõlmab endas sekretäri  ja arhivaari esmaseid kutseoskusi, on ilmselt kõige oodatum uus eriala.

Keskhariduse baasil saab alates septembrist õppida näiteks lihatehnoloogiat või pagaritööoskusi  aga ka spetsialiseeruda meesterätsepaks.  Turismivaldkonnas saab uue erialana õppida giidi või reisikonsultandi ametioskusi. Seoses kutsestandardi ja õppekavade muudatustega uuenevad  aga päris mitmete erialade nimed ja õppesisu.

Avatud uste päeva programm algab Kopli tänava õppekorpuses alates  kella 9.00  ja Põllu tänava õppekorpuses  alates kella 10.00. Kavaga tutvuda ja osalejaks registreerida saab kodulehel: https://khk.ee/AUP2015/

 

Lisainfo:
Kaire Mets
tel 5066568

 

 Märkad veebilehel vigu?