fbpx

Didaktikafestivalil “Huvitav koolitund” said kolm kutsehariduse tiimi kolmikvõidu

7.detsembril toimunud TÜ haridusuuenduskeskuse didaktikafestivalil “Huvitav koolitund” pälvis tunnustuse kolm Tartu Kutsehariduskeskuse tiimi. Festivali eesmärk oli tutvustada parimaid õppemeetodeid ning aidata kaasa õpetajaameti populariseerimisele.

Festivalil osalesid koolide õpilastest moodustatud 3-likmelised meeskonnad, kelle ülesandeks oli läbi viia üks 20-minutiline õppetund, mis oleks põnev ja kaasahaarav ning demonstreeriks erinevaid õppemeetodeid. Õpilaste rolle täitsid teised festivali osalejad ja Tartu Ülikooli esindajad.

18 tiimi seas saavutasid kolm kutsehariduskeskuse õppurite võistkonda lausa kolmikvõidu.

I koha sai ISP15 võistkond koosseisus Säm Veesaar, Kristo Rood ja Ken Ujamägi, kes viisid läbi tunni teemal “Tee oma tööpäev vabaks – tee Script!” (Juhendaja Liivi Albre).

II koha said VS15 õpilased Ivar Kallejärv ja Martin Meltsas. Nende tunni teemaks oli “Positsioneeri!” (Juhendaja Ly Otsa).

III koha said IS115 õpilaste tiim Ken Peedu, Monica Laud, Sander Jänes, kelle tund oli teemal “Tõeväärtus =  tõe väärtus”. (Juhendaja Ene Jõeveer).

Õpetaja Liivi Albre sõnul oli meie õpilaste edu põhjuseks oskus sihtgruppi kaasa haarata, pakkuda neile turvalist toimetamist nutiseadmetega, oskus väga täpselt planeerida tunni aega, ning kasutada erinevate veebivahendite võimalusi. “Kõik meie tunnid olid praktilised ja andsid võimaluse omandada uusi oskusi ka neil, kes teemaga esmaskordselt kokku puutusid,” kinnitas ta.

IKT osakonna juhataja Signe Vedler oli õpilaste ja juhandajate saavutuste üle rõõmus. “Loodame, et võitjate hulgast sirgub tublisid tulevasi koolitajaid ja kutseõpetajaid,” lausus ta.

Võidukas meeskond saab koos oma õppegrupiga veeta päeva Tallinnas Energiakeskuses. Teised võistkonnad saavad oma õppegrupiga minna vastavalt AHHAA keskusesse ja Tartu Tähetorni.

 

Lisainfo:
Signe Vedler
IKT osakonna juhataja
tel. 7361 842Märkad veebilehel vigu?