fbpx

Eesti EuroSkills’i koondis kogunes võistlusteks valmistuma

Eesti kutseõppurid ja eksperdid, kes võistlevad üleeuroopalistel kutsemeistrivõistlustel EuroSkills 2020, kogunesid möödunud nädalal meeskonnatunnet looma ja võistlusteks ette valmistuma.

Talvel Austrias peetaval EuroSkills võistlustel osaleb Eesti koondise koosseisus kokku 18 kutseõppurit, kes võistlevad 15 erialal. Tartu Kutsehariduskeskusest kuulub Eesti tiimi neli noort meistrit, kellele juba praegu saab pöialt hoidma hakata. „Oleme uhked oma noorte üle, kes on juba oma oskuste ja teadmistega silma paistnud ning kel on võimalus Eestit ja kooli esindada Euroopa kutsevõistlustel,“ sõnas kutsehariduskeskuse direktor Raini Jõks.

Euroopa müürseppadega läheb võistlema mitmekordne Eesti meister ja WorldSkills osaleja Veiko Kook.  Noor Meister 2019 veebidisainis esikoha võitnud Janek Alekand võistleb veebiarendaja erialal. Eesti esimese kutseõppurite ettevõtlusvõistluse võitnud Frank Karro ja Sandra Sepp võistlevad ka Eurosklills’il ettevõtluse kategoorias.

„Tunne on hea,“ rääkis Veiko Kook. „Nii suurt närvi ei ole sees, kui enne WorldSkillsi. Pigem on vead teada, mida paremaks treenida ja saab hakata ette valmistama. Homsest hakkan koolimajas  Kaido Toobali käe all harjutama,“ selgitas ta.

Lisaks võistlejatele sõidavad EuroSkillsile ka eksperdid. Kutsehariduskeskuse ehituse kutseõpetaja Kaido Toobal valmistab ette müürseppade võistluse  võistlejat ja on ka võistluste ekspert. Kutseõpetaja Ly Otsa on ekspert veebiarendaja võistlustel. Meie ettevõtluse tiimi juhendab Kuressaare Ametikooli õpetaja Jane Mägi, kes on üksiti ka ettevõtlusvõistluse eksperdiks.

Üleeuroopalised kutsemeistrivõistlused toimuvad iga kahe aasta tagant. EuroSkills 2020 lükkus Covid-19 leviku tõttu edasi ja toimub 6.–10. jaanuaril 2021 Graz’is, Austrias.

Tartu Kutsehariduskeskuse õppuritest on seni kõige kõrgema kohaga naasnud veebiarendaja Silver Mähar, kes saavutas  Prantsusmaal Lille’s toimunud EuroSkills 2014 kuldmedali ja Best of Nation medali.

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht
kaire.mets@khk.ee

 

 

 Märkad veebilehel vigu?