fbpx

Eesti parim noor raamatupidaja Elis Jürgenson õpib Tartus

Reedel peetud „Parim Raamatupidaja 2019“ kutsevõistluse võitis Elis Jürgenson, kes õpib Tartu Kutsehariduskeskuses raamatupidaja erialal. Teine võistleja, Kristin Põder tegi samuti tubli tulemuse ja saavutas 4 koha, ülinapi 0,5 punktise vahega. Võistlejaid juhendas kutseõpetaja Lehte Teern.

„Olen esikoha üle väga rõõmus. See oli tõesti üllatus, mida ma oodata ei julgenud“ märkis Elis Jürgenson. Jürgensoni sõnul oli tegu keeruka kirjaliku võistlusega. Esimeses osas tuli kõigil võistlejate lahendada test, mis koosnes 60 küsimusest kuluarvestuse, juhtimise, seadusandluse ja muu kohta. Võistluse teine osa koosnes aga finantsarvestuse kompleksülesannetest kus muuhulgas oli vaja arvutada töötasu ja pidada kuluarvestust ning panna kokku aruandeid.

„Matemaatiline pool on mulle eluaeg meeldinud,“ selgitas ta ja lisas, et just seepärast tuli ta ka raamatupidamist õppima. Seni on Elis saanud oma oskusi rakendada isa väikeettevõtte raamapupidamist tehes, samuti on käinud praktikal. „Plaan on kindlasti õpinguid jätkata kõrghariduse tasemel ja tulevikus raamatupidajana tööd leida,“ ütles ta. Kutsevõistluse esikolmik saab ka kutseeksami arvestatud, seega saab Elis raamatupidaja kutsetunnistuse kätte juba enne lõpetamist.

Noorte raamatupidajate kutsevõistlus peeti reedel, 22. märtsil 2019 Tallinnas, Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses. Kokku võistles 10 noort raamatupidajat viiest kutsekoolist.

Lisainfo:
Lehte Teern
Kutseõpetaja
lehte.teern@khk.eeMärkad veebilehel vigu?