fbpx

Eesti parimad kondiitrid on Tartu Kutsehariduskeskuses

Täna, 29. oktoobril Toidumessi raames peetud “Aasta kondiiter 2015”  võistlusel saavutasid Tartu Kutsehariduskeskuse  kondiitritehnoloogia õppurid Sirle Saviauk ja Katrin Allas esikoha.

Muusika aastale pühendatud võistluse kodutööks valmistas kutsehariduskeskuse tiim magusa lõõtsapilli, mis oli tehtud puhutud riisist, vahukommidest ja šokolaadist ning kaunistatud nii šokolaadimassi kui ka suhkrupitsiga. Kohapeal pidid võistlejad valmistama kolmest erinevast minikoogist koosneva valiku. Lisaks maitsele, välimusele ja väljapanekule hinnati ka kookide kaalu täpsust. Sirle ja Katrini koogivalikus olid maiused “Harmoonia”, “Loomepuhang” ja “Tänu”. Võidukat tiimi juhendasid õpetajad Gerda Ode ja Lilija Suburg.

Eesti parimad kondiitrid võitsid lisaks rändkarikale veel Eesti Leivaliidu tänuplaadi, diplomi ning koolitusreisi Saksamaale.

Kutsehariduskeskusele oli seekordne kondiitrite võitlus peaagu topeltvõit, sest teisele kohale tulid  vilistlased ning restorani Chez Andre kondiitrid Külli Paju ja Anneke Vomm.

Toidumessi võistlustel on kutsehariduskeskuse õppureid osalemas veelgi. Kolmapäeval peetud “Noorkokk 2015” võistles parima noore koka tiitli nimel Kairo Roots. Seekord Kairo esikolmikusse ei jõudnud, kuid pälvis tunnustuse hea tehnilise soorituse ja etteantud võistlusajas püsimise eest.

Eesti Bocuse’d Or 2015 kandidaadi valimisel osaleb võistleja Taigo Lepiku abilisena koka õppur Vidrik Joosu.

Image 1

Aasta Kondiiter 2015 võitjad Sirle Saviauk ja Katrin Allas juhendajate Lilija Suburgi ja Gerda Odega

 Märkad veebilehel vigu?