fbpx

Äri- ja iluvaldkonna erialad on tänavuste sisseastujate lemmikud

Kutsehariduskeskuse populaarseimateks keskhariduse baasil erialadeks on nädal enne dokumentide vastuvõtuperioodi lõppu raamatupidaja ja spaateenindaja erialad, kuhu juba praegu on üle kolme soovija õppekoha kohta. Jätkuvalt on kõrge konkurss juuksuri erialale ning populaarsed on ka sekretäri, ärikorralduse spetsialisti ning väikeettevõtja erialad.

Teiste seas tõi uuele, väikeettevõtja erialale sisseastumisdokumendid värskelt oma ettevõtte loonud Maarja Sööt. „Tulin selleks, et saaksin ettevõtlusteadmisi oma kasutada, näiteks kuidas äri käivitada ja kuidas oma tooteid turundada ja müüa,“ rääkis ta. Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini ja restaureerimise lõpetanud Maarja disainib ja toodab erinevaid nahkaksessuaare ja on seni täitnud peamiselt eritellimusi, kuid ettevõtlusalaste teadmiste lisandudes soovib ta oma ärile hoogu anda. Väikeettevõtja erialale oodatakse õppima eelkõige alustavaid ettevõtjaid ning õppetöö toimub sessioonidena.

„Paindlikud õppimisvõimalused ja erialad on osutunud populaarseteks, sest võimaldavad täiskasvanud, juba töötavatel inimestel ennast täiendada või sootuks uuel erialal õppida, selgitas vastuvõtu spetsialist Mariann Karja. Sessioonõppe vormis on õppetöö korraldatud nii, et tööd ja õppimist oleks võimalik ühitada. Eelkõige tähendab see väiksemat akadeemiliste tundi mahtu koolis, kuid suuremat iseseisvat tööd ja praktikat.

Töökohapõhises õppes toimub aga kaks kolmandikku õppest töökohas ja kuni kolmandik koolis. „Töökohapõhiselt on kõige enam kandidaate müügikorraldaja erialal, jätkuvalt ootame huvilisi nõutud turvasüsteemide tehniku, arhiivikorrastaja ja müüja-klienditeenindaja erialadele,“ sõnas koordinaator Sigrid Ester Tani.

„Vastuvõtt veel kestab, viimane päev sisseastumisdokumente tuua on reede, 5. august,“ ütles Karja. „Lisaks keskhariduse baasil erialadele on üksikuid vabu kohti on veel ka põhihariduse baasil erialadele, kuhu samuti saab veel kandideerida,“ lisas ta.

Tartu Kutsehariduskeskusse saab sisseastumisdokumente tuua igal tööpäeval kella 9-15 aadressil Kopli 1 või e-vastuvõtu keskkonnas. Vestlused ja mõnel erialal ka testid toimuvad 8.-10. augustil. Lisainfo:khk.ee/vastuvott

Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorralduse juht
tel 7361 870

 Märkad veebilehel vigu?