fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

4. novembril peetud ettevõtlus- ja karjääriõppe konverentsil tunnustati aasta parimaid ettevõtlusõppe vallas. Aasta ettevõtliku õpilase kategoorias seisid nominentide hulgas ka Tartu Kutsehriduskeskuse õpilased Frank Karro ja Sandra Sepp, kes pälvisid silmapaistvate nominentidena Haridus- ja teadusministeeriumi tänukirja. Ettevõtliku õppuri laureaaditiitel läks Tallinna 21. kooli õpilasfirma EHA tiimile.

Frank Karro ja Sandra Sepp on saavutanud ettevõtlusõppes silmapaistvaid tulemusi: nad võitsid tänavu esimese Eestis peetud ettevõtlikkuse kutsemeistrivõistluse. Võistlustel üllatasid nad osalejaid oma isepäise ideega, mis konkureeris vabariiklikul võistlusel erinevate äppide ning tehnoloogilis-innovaatiliste lahendustega, olles täiesti eristuv. 2021. aastal esindab Sandra ja Franki tiim Eestit Euroskillsi võistlusel.

Sandra ja Franki näol on tegu noortega, keda ühendab edasipüüdlikkus ning õpihimu.

Sandra Sepp on Tartu KHK-s teadmisi omandanud koguni mitmel korral: 2017. aastal lõpetas ta müüja eriala ning jätkas õppimist müügikorraldaja erialal. Õppimise käigus avaldus tema huvi ettevõtluse vastu ja 2019. aastal alustas neiu õpinguid ärikorralduse erialal. Sandra on osalenud mitmete kooli ürituste korraldamisel nagu koolilaadad või heategevusprojek “Jõulud ilusaks” eestvedajana. Tänaseks on tal oma ettevõte iluvaldkonnas.

Frank alustas Tartu Kutsehariduskeskuses ehitusviimistluse erialal, kuid jõudis aastaga äratundmisele, et tema tegelik huvi on seotud hoopiski IT-valdkonnaga. Nii jätkusid õpinguid IT-tugiisiku erialal ning lõpetamise järel jätkas noormees teadmiste täiendamist IT-süsteemide nooremspetsialisti erialal, mille ta käesoleval aastal edukalt ka lõpetas. Ta on löönud kaasa ka õpilasfirmade programmis ning 2018.  aastal loodi tema osalusel nahast sülearvutikotte tootev õpilasfirma Rüpesang.