fbpx

Euroopa ettevõtluseksami sooritas lausa rekordarv kutsehariduskeskuse õpilasi

Junior Achievment  Eesti eestvedamisel on Eesti üldharidus- ja kutsekoolide õppijatel, kes läbivad õpilasfirmade programmi,  võimalik  programmi lõppedes sooritada  Euroopa ettevõtluseksam  ja saada sertifikaat.

Mullu kevadel sooritas 29 Tartu Kutsehariduskeskuse raamatupidaja ja IT-süsteemide spetsialisti eriala õppurit  Euroopa ettevõtluseksami. „Tegime nii, et kõik, kes IKT osakonnas  õpilasfirmade programmis osalesid, tegid ka eksami.  See oli tegelikult väga suur arv, aga veelgi olulisem on see, et meie õpilaste eksamitulemused olid silmapaistvad,“ rääkis  majandus- ja ettevõtlusõpetaja Tiina Aidnik.  „ Näiteks ISP14 õpilastest said  Rando Hinn ja Raigo-Joosep Uusen  26 punkti 28-st võimalikust. See oli väga super tulemus!  Samuti väga kõrgete punktidega sooritasid eksami  RM14 õppijad  Aidi Lepik ja Kristi Kool, kes kutsuti osalema Microsofti seminarile „Girls in Tech“  Veneetsias.“

„Kogu  protsess näeb välja niimoodi, et kõigepealt, kui õpilased sisenevad õpilasfirmade programmi, siis nad teevad enesehindamise testi. Seal on tegelikult 6 valdkonda, mida õppijad hindavad.  Siis osalevad nad õpilasfirmade programmis, kus õpitakse nii turundust, ressursside juhtimist, raamatupidamist ja muud, ning programmi lõppedes teevad nad uuesti enesehindamise. Võib juhtuda, et esialgu hinnatakse ennast väga kõrgelt, kuid õpilasfirmade programmi läbinuna  ollakse enesekriitilisemad. Aga üldiselt mõjub  programm siiski positiivselt ja keskmisena on hinnangud kevadel kõrgemad. Peale programmi läbimist on võimalik sooritada ka ettevõtluseksam,“ selgitas Aidnik. „Euroopa ettevõtluseksami läbimine on tegelikult  tähtis, sest suured kompaniid arvestavad seda sertifikaati näiteks värbamisel, see on eelis,“ lisas Aidnik.

Euroopa ettevõtluseksami arendamisele kaasa aitamise eest võttis õpetaja Tiina Aidnik vastu ka Junior Achievment´i tänukirja.

Ka sel aastal on võimalik liituda nii õpilasfirmade programmiga kui selle lõpetamisel sooritada ettevõtluseksam. „Ainult et kui mullu tasus kutsehariduskeskuse  õpilaste eksami eest Junior Achievment“, siis tänavu enam mitte,“ rääkis Aidnik. „Mina leian, et eksam on nii kõrgel tasemel, et seda tasub teha, tasub oma portfooliosse kogemusi ja saavutusi koguda,“

IMG_2435

Lisainfo:
Tiina Aidnik
majandus- ja ettevõtlusõpetaja
tiina.aidnik@khk.eeMärkad veebilehel vigu?