fbpx

Euroopa keelte ja kultuuride nädal ärgitab võõrkeeli õppima

17.-24. jaanuaril toimub Tartu Kutsehariduskeskuses Euroopa keelte ja kultuuride nädal. Nädala iga päev on pühendatud ühele keelele ning suhtlema ärgitatakse inglise, soome, vene, saksa ja hispaania keeltes.

Ühe korraldaja, kutseõpetaja Külli Tootsi sõnul on eesmärgiks kutseõppurite parem võõrkeelte oskus. „See annab nii palju eeliseid tööturul ja õpilaselus ka – olla julgem suhtleja ja julgem välispraktikale kandideerija,“ tõi ta näiteks.

Nädal algab teisipäeval, 17.01. kell  10.15 – 14.00  toimuva konverentsigaNäita keelt!”  Kopli 1 konverentsisaalis. Avaettekande „Iga uue keele tundmine aitab meid karjääriredelil kõrgemale“ teeb Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner. Mitme võõrkeele kasutamisest igapäevatöös räägivad oma ala meistrid. KHK õpilased jagavad välispraktikate kogemusi. Konverentsi korraldab sündmuskorralduse praktilise õppena TK15 õppegrupp Maarja Nõmme eestvedamisel.

Lisaks toimuvad nädala jooksul õpitoad keelte ja keeleõppe tutvustamiseks.
17.01. inglise keele päev – Olga Lugina õpituba A312
18.01. soome keele päev – Sille Lillestiku õpituba A314
19.01. saksa keele päev – Külli Tootsi õpituba A312
20.01. vene keele päev – Ljudmila Klotško õpituba A312
23.01. hispaania keele päev – Madis Kahro õpituba A312

Õpitoad on sissejuhatuseks alates 30. jaanuarist algavatele kursustele, kus  õpilastele ja välispraktikale suundujatele  toimuvad 50-tunnised soome, saksa ja vene keele kursused. Aprillis käivitub hispaania keele kursus. Igas grupis saab õppida 12 õpilast.

Keeltenädala sündmusesse on kaasatud kooli õpperestoran, söökla, kohvik, õppesalong ja õppehotell. Menüüd on võõrkeelsed ja  võimalusel pakutakse rahvustoite, toimub võõrkeelse keskkonna simulatsioon, õpetajad ja õpilased saavad tellimusi esitada võõrkeeles (inglise, vene, soome ja saksa keeles). Kooli siseruumides on paralleelselt eesti- ja võõrkeelsed viidad ning plakatid.

Euroopa keelte ja kultuuride nädal on osa Innove toetatud projektist  „Keeleõppetegevused edukamaks toimetulekuks tööturul“. Projekti raames on eesti keelest erineva emakeelega õppuritel võimalik Ellen Aunini juhendamisel täiendavalt eesti keelt praktiseerida. Lisaks saavad teenindusvaldkonna 5 õpilast vene keelt harjutada ettevõttepraktikal Narvas.

Lisainfo ja registreerimine:
Külli Toots
kutseõpetaja
kylli.toots@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?