fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

26.-28. septembril  Budapestis toimuvatel Euroopa noorte kutsemeistrivõistlustel EuroSkills 2018 osalevad Tartu Kutsehariduskeskuse noored meistrid: kokk Markus Pärn ja IT spetsialistid Reini Tammeorg ja Gen Lee.

Markus Pärn on ka varem rahvusvahelistel kokandusvõistlustel silma paistnud. Mullu tõi ta rahvusvaheliselt AEHT kutsevõistlustelt koju võistkondliku hõbemedali. “EuroSkills on kõige suurem võistlus, mis mul seni on olnud. Konkurents on tugev ja see on minu jaoks kõige huvitavam,” tunnistas Markus. Aga selleks, et edukalt võistelda, käib praegu usin harjutamine. Noorte kokkade võistlusel tuleb road algusest lõpuni ise välja mõelda, kuid mitte niisama vaid kindlate kriteeriumite alusel. Sellel aastal on kokkadel ka aja peale võistlusülesanne – Cookíng battle, kus tuleb meisterlikult tükeldada ja valmistada põhikastmeid.

Ka Reini Tammeorule ja Gen Leele pole EuroSkills esimene võistlus, kuid kahtlematult kaalukaim. Budapestis osalevad nad tiimina IT-spetsialistide paarisvõistlusel.

Team Estonia koosseisus sõidavad Budapesti võistlema 14 kutseõppurit.  Kokku osaleb 40 võistlusalal 28 riigist ligi 600 noort.

Vaata kuidas Markus Pärn võistlusteks harjutab.
Jälgi Eesti võistlejate tegemisi sotsiaalmeedias: 
Facebook ja Instagram

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht