fbpx

Flashmob 2016 pälvis Tartumaa noorteprojektide konkursil kõrge tunnustuse

Tartumaa projektide tunnustamise konkursil „Ettevõtlik noor“ tunnustati kutsehariduskeskuse projekti „Flashmob 2016“. Projekti eestvedaja Mari Leen Rosenberg võttis vastu  konkursi meeskonnatöö ja arengu eripreemia  ning 300 EUR suuruse tšeki.

SA Tartu Ärinõuandla noorte ettevõtlikkuse projektijuhi Janeli Virnse sõnul pidas žürii Flashmobi projekti tugevusteks koolipere ühendamist, tugevat meeskonnatööd ja probleemide lahendust ning avalikku linnaruumi tulemist. „Selle projekti elluviimise juures tunnustati nii meeskonnatööd kui arengut, mistõttu oli ka preemiasumma kahekordne, kokku 300 EUR, projekti jätkutegevusteks või nende algatamiseks,“ selgitas Virnas.

Tänavused tublimad tegijad valiti 15 Tartu linna ja maakonna koolide, noortekeskuste ning teistele noorteühenduste projektide hulgast. 4.oktoobril Ahhaa konverentsikeskuses toimunud lõpuseminaril tutvustasid projektimeeskonnad väga erinevate eesmärkide ja tegevustega projekte ning võtsid vastu tunnustusi. Lisaks kutsehariduskeskuse flashmobi projektile  tunnustati veel viit noortealgatust. Parima kogukonnale sunnatud projekti preemia pälvis Anne Noortekeskuse projekt „Heategu on hea tegu“, kõige mitmetahulisema projekti preemia viisid koju Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi noored oma projektiga „Maapäev 2016“. Kõige südamlikumaks projektiks kuulutati Miina Härma Gümnaasiumi noorte projekt „Väike panus, suur mõju“, kõige uuenduslikumaks projektiks Nõo Reaalgümnaasiumi projekt „Üle võlli päev“.

„Tartu Ärinõuandla sooviks on ärgitada noorte ettevõtlikku vaimu ja toetada nende heade mõtete elluviimist. Noored teevad vahvaid asju ja viivad ellu edukaid projekte, kuid tunnustust nende eest väga tihti ei saada. Antud konkurss annab noorele võimaluse rääkida oma headest teostatud ideedest ka teistele noortele ja omakorda saada ise konkursilt häid mõtteid,“ tutvustas konkursi tagamaid noorte ettevõtlikkuse projektijuht Janeli Virnas.

Projektikonkurssi korraldas SA Tartu Ärinõuandla ja toetas Tartu Linnavalitsus ja Tartu Maavalitsus.

Vaata kutsehariduskeskuse flashmobi SIIT

Lisainfo:
Janeli Virnas
SA Tartu Ärinõuandla noorte ettevõtlikkuse projektijuht
tel 5348 4685,
janeli.virnas@tartu.bas.eeMärkad veebilehel vigu?