Galerii: Peaminister Jüri Ratas kutsehariduskeskuses

Teisipäeval, 21. märtsil külastas Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas Tartu Kutsehariduskeskust. Ringkäigul astus ta sisse ehitus- ja puidutöökotta ning pagariklassi, kus peaminister andis tõenäoliselt oma esimese šokolaadist autogrammi.

Peale seda andis Jüri Ratas õpilastele ja õpetajatele avatud tunni teemal “Eetika ja poliitika”. Ta rõhutas pühendumise ja harjutamise tähtsust tippu jõudmisel ning tõi paralleele spordiga. “Tuled hommikul trenni, Veerpalu juba kohal. Suusatab. Ja nii iga päev,” tõi ta näiteks suusataja Karel Tammjärve tsitaadi, mis iseloomustab teed tippu.   Peaminister kinnitas, et oskustega on sama lugu, tuleb harjutada ja pühenduda, et oma ala hästi osata. “Kadestan vahel neid inimesi, kes oma kätega midagi teha ja luua suudavad,” ütles ta.

Peaminister rääkis veel oma perekonna ja sõprade tähendusest ning meeskonnatööst. Samuti puudutas ta lubatud ja lubamatuid eksimusi elus ja poliitikas ning tuletas meelde peagi saabuvat Eesti Vabariigi sajandat juubeliaastat, mille peamine tunnusjoon on ise tegemine ja märkamine.

Vaata ka Tartu Postimehe galeriid

_MG_2047_MG_2079ARGI4367
_MG_2092ARGI4345_MG_2084
ARGI4390ARGI4392_MG_2110
_MG_2131


Märkad veebilehel vigu?