fbpx

Gert Vardja fotod näitavad maastike ilu

Käesolevast nädalast on Kopli tänava infokogus avatud Gert Vardja fotode näitus.

Gert, kes igapäevaselt töötab kutsehariduskeskuse IT-juhina on välja toonud oma  fotograafiahuvist sündinud tööd, peamiselt romantilised loodusvaated  ja sekka ka Tartu linnapilte.

Pildistamise juurde sattud Gert oma sõnul  juhuslikult. „Vaatasin Alari Kivisaare  fotosid ja need meeldisid mulle väga. Arvasin, et vajutad nuppu ja tuleb ilus pilt,“ lausus ta.  Kui aga esimese kaameraga pildid tehtud said ning midagi välja  ei tulnud, siis huvi  mõneks ajaks lahtus.

„Aga miskit jäi ikkagi kripeldama  ja mõne aja pärast ostsin uue kaamera ja võtsin asja tõsiselt kätte. Tegin endale selgeks kuidas selle kaameraga pildistada, millised on tehnilised võimalused ja mida üldse teha saab, uurisin pilditöötlusprogramme,  käisin palju internetisaitidel ja lugesin blogisid,“ jutustab ta oma  teest meisterlike fotode juurde.

Praegu on Gert avastanud enda jaoks loodusmaastikud ja -motiivid. „Õhtul ja hommikul on valgus kõige huvitavam,“ selgitab ta ja lisab, et huvitava valgusega  tulevad ka pildid huvitavad.  „Tahaksin  pildistada rohkem elusloodust ja loomi, aga selleks peab aega olema, et varjes oodata ja passida,“ jutustab ta. Põnevad on tema jaoks ka aerofotod ning  tulevikus tahab ta õhust pildile püüd suurlinna valgust, tänavate võrku ja katuste mustreid. Teemasid uueks näituseks jagub.

Lisaks näitusele saab  fotosid vaadata Gerdi internetigaleriist: www.gertvardja.ee.

IMGP1129

Gert Vardja foto

 

 Märkad veebilehel vigu?