fbpx

Gruusia kutseõpetajad stažeerivad Tartus

Tartu Kutsehariduskeskus võõrustab kahe nädala jooksul Phazisi ametikooli kutseõpetajaid. Hotellimajanduse õpetaja Nana Shomakhia tutvub kutsehariduskeskuse hotelli- ja majutusteeninduse õppetöö korraldusega ning keevitusõpetaja Tengiz Gulbani stažeerib keevituse ja tööstustehnoloogia valdkonnas.

Phazisi ametikoolis õpetatakse autoremonti, keevitajaid, elektrikuid,  laevamotoriste, tislereid, rõivaõmblejaid, stiliste, ärijuhte, arvepidajaid,  tollideklarante, restoraniteenindust ja hotellimajandust. Kokku õpib koolis 300 – 350 õppurit ning mõnel erialal isegi kahes vahetuses. Küll aga on sealse ametikooli õppekavad lühemad, sest koolis õpetatakse vaid eriala mitte üldaineid.

„Ametiõppijate arv kasvab,“ kinnitas Tengiz Gulbani.  „Kui varem tahtsid kõik instituuti õppima minna, siis nüüd võib öelda, et kutseõpe on populaarne. Meil on ka  mõningad tasulised erialad laevade lastimise ja lossimise valdkondades,“ rääkis ta ja lisas, et Phazisi on eelkõige sadamalinn.

Esmamuljed on kutsehariduskeskusest stažeerijatel igati positiivsed. „Oleme Tartus, sest meie koolides õpetatakse sarnaseid erialasid ning seetõttu, et õppetöö on teil kõrgel tasemel,“ rääkis  õpetaja Nana Shomakhia. „Gruusias soovitatakse  just Eestit eeskujuks võtta ja vaadata kuidas kutsehariduse ümberkorraldused on toimunud,“ selgitas Tengiz Gulbani ja lisas, et siin räägitakse ka vene keelt mistõttu on lihtsam suhelda.

Esimeste päevade jooksul on stažeerijad tutvunud nii kooliga kui ka oma valdkonna õppetööga. „Kõik on väga puhas ja korras ning töökodade sisseseade avaldab muljet. Ma näen, et kui grupis on 20 õpilast, siis kõik saavad korraga töötada,  meil paraku peavad osad vaatama ja ootama oma järjekorda,“ kiitis Gulbani.

„Mina jõudsin tutvuda moodulõppe korraldusega, millised on kohustuslikud moodulid, millises järjekorras ja kuidas mooduleid omavahel siduda.  Sellest kogemusest on huvitav õppida, sest Gruusia alles hakkab moodulõpet rakendama,“ jutustas Shomakhia. Veel avaldasid talle muljet õppijate karjäärinõustamise süsteem ning õpetaja professionaalse arengu ja täiendõppe korraldamine. „Mul on väga huvitav teada kuidas hotellimajandust õpetatakse, millised õppematerjalid ja õpikud teil on. Arvan, et sellest on palju kasu“.

Eestisse  stažeerima tulid kutseõpetajad välisministeeriumi rahastatud arengukoostöö projekti raames, mille eesmärgiks on aidata kaasa Gruusia kutseõppeasutuste võimekuse kasvule. Projekti raames külastas mullu Tartu Kutsehariduskeskust ka Phazisi kooli direktor Nino Bakuradze.

Gruusia
Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorralduse juht
tel  7361870Märkad veebilehel vigu?