fbpx

Gümnaasiumilõpetajaid oodatakse omandama väärt ametit töökohapõhise õppes

Tartu Kutsehariduskeskus pakub gümnaasiumilõpetajatele soodsat võimalust õppida turvasüsteemide tehnikuks töökohapõhises õppes.  Koostöös Turvaettevõtete Liiduga avatakse õppegrupp ka Tallinnas.

Tegu on õppevormiga, kus 2/3 õppest toimub ettevõttes ja ülejäänud koolis. Seetõttu on tegu väga praktilise õppega neile noortele,  kel keskharidus omandatud ja kes soovivad töötada. „Neil on võimalus edukalt omandada ka eriala, sidudes õpingud töötamisega.  õppides kutsehariduse tasemeõppes ning tehes samal ajal erialast tööd. Sealjuures maksab tööandja neile vähemalt Eesti Vabariigis kehtestatud miinimumpalka,“ selgitas SA Innove projekti arendusjuht Piret Lilover.

Turvasüsteemide tehnikuid Tartu Kutsehariduskeskus töökohapõhises õppes õpetanud kutsetunnistuse on saanud või saamas üle 35 spetsialisti.  „Ettevõtted kes on juba proovinud töökohapõhist õpet on leidnud, et see on kasulik nii uute töötajate kooliramisel kui ka noorte toomisel valdkonda,“ tutvustas Tartu Kutsehariduskeskuse töökohapõhise õppe koordinaator Sigrid Ester Tani.

Huviliste vastuvõtt on juba alanud.  „Kandideerimine õppesse käib tegelikult läbi ettevõtte, sest õppija saab ise valida millisesse ettevõttesse ta soovib praktikale ja tööle minna.  Turvasüsteemide tehniku töökohapõhise õppe praktika- ja töökohti pakuvad G4S Eesti,  USS Security ja Securitas Eesti.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhi Toomas Tamsari sõnul pakuvad koostööprojektis osalevad ettevõtted ja kutsekoolid noortele võimalust õppida selgeks väga praktilised ametid. „Tehnoloogia arengut arvestades on selge, et praktiliste oskustega ja oma valdkonna IKT-lahendusi tundvaid spetsialiste vajatakse nii täna kui ka tulevikus. Töökohapõhises õppes saavad noored õppida oma ala meistritelt ja leiavad väärt töökohad,“ sõnas Tamsar.

Rohkem infot töökohapõhise õppe ja kandideerimise kohta leiab: khk.ee/sisseastumine

Lisainfo:
Sigrid Ester Tani
töökohapõhise õppe koordinaator
tel 58835111
sigrid.tani@khk.eeMärkad veebilehel vigu?