fbpx

Hanza Mechanics Tartu AS hakkab kutseõppuritele välja andma stipendiume

Tartu juhtiv masinatööstusettevõte Hanza Mechanics asutas stipendiumi, millega ettevõte toetab Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikavaldkonna mehaanika ja metallitöö erialade õpilaste õpinguid.

Hanza Mechanics Tartu AS koolitus- ja värbamisjuht Karin Ruus sõnas, et stipendiumite välja andmise laiem mõte on kutseharidust väärtustada ja tutvustada metallitöö valdkonda laiemalt. Meie ettevõttes on tipptasemel tehnoloogiad ning kaasaegne masinapark. Soovime, et see tulevikutöö valdkond oleks ka noortele rohkem nähtav. Hanza usub et metallitöö õppureid ootab ees huvitav ja edukas karjäär tööturul. See on valdkond, mida tasub õppida,“ ütles ta.

Eile alanud konkursil saavad stipendiumile konkureerida Tartu Kutsehariduskeskuse õppetöös edukad 2. ja 3. kursuse õpilased. Taotlemiseks tuleb esitada stipendiumitaotlus, motivatsioonikiri teemal „Miks praktika Hanza Mechanics Tartu AS-is?“ ja õpitulemuste väljavõte. Statuudi kohaselt paneb ettevõte välja kolm 300 EUR stipendiumit.

„Me tahaks tunnustada mehaanika ja metallitöö valdkonna kutseõpilasi aga heameelega näeksime ka, et stipendiaat tuleb meile praktikale ja kogeks ise, mida ettevõte pakub ja millised on võimalused õppida ja areneda,“ rääkis Ruus. „Meil on saab praktikat sooritada erinevates osakondades- näiteks lehtmetalli osakonnas, seadmete hoolduses, mehhaanilise töötlemise osakonnas (treimine, freesimine, lukksepatööd) ning koosteosakonnas, aga samas oleme pakkunud praktikavõimalusi ka laonduse, logistika, IT õpilastele. Parimatele noortele õppuritele pakume ka tööd ja neist saavad meie kollektiivi tublid liikmed,“ lisas ta.

Mullu so 2016 aastal käis ettevõttes 23 Tartu Kutsehariduskeskuse õppurit praktikal, neist 8 sai ajutist tööd ning 3 noort on praegu töölepinguga tööl. Ruusi sõnul on see üsna tavapärane praktika, et praktikandid jätkavad ettevõttes tööd kas kooli kõrvalt või peale kutsehariduskeskuse lõpetamist.

Esimesed Hanza Mechanics Tartu AS stipendiumite saajad kuulutatakse välja 17.märtsil kutsemeistrivõistluse „Aasta Tegija“ tunnustamise üritusel. „Kindlasti on kavas stipendiumite väljaandmist jätkata,“ lubas Ruus.

Margus Andrei, Tartu KHK koostelukksepp, 2010

Margus Andrei, KHK vilistlane, töötab HMTs lehtmetalli osakonnas operaatorina

Lisainfo:
Ülo Ramp
Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikavaldkonna juht
tel. 53302495

Karin Ruus
Hanza Mechanics Tartu AS koolitus –ja värbamisjuht
Tel. 7468850Märkad veebilehel vigu?