fbpx

Heategevusprojekt „Imelised jõulud“ viis taas rõõmu lastele ja eakatele

Tartu Kutsehariduskeskuse ärikorralduse spetsialisti eriala esimese ja teise kursuse õpilased viisid taas läbi heategevusprojekti „Imelised jõulud“.  Juba viieteistkümnendat korda korraldatud projekti eesmärgiks on viia jõulurõõmu Tartu Mäe kodu lastele ja Tartu Hooldekodu elanikele.

Projekti juhi Keli Tubina sõnul on tegu tõsise kohustuse ja väljakutsega, mis sunnib õpilasi ühise eesmärgi nimel pingutama. „Samas saad nii palju siiraid emotsioone tagasi lase ja eakate käest. Tunned, et sa teed õiget ja head asja,“ rääkis ta.

Imeliste jõulude läbi viimiseks koguti ka sel aastal toetajatelt ja sponsoritelt annetusi, et täita kingikotte ning jagada jõulumeeleolu. „Pöördusime umbes 60 ettevõtte ja organisatsiooni poole kellest kümnelt saime toetust nende toodete ja teenuste näol. Rahaliselt toetasid Tartu Linnavalitsus ja MTÜ Muutuste Jälg. Lisaks annetasime Mardilaada tulu heategevusprojekti tarbeks,“ rääkis Tubin.

7. detsembril kutsuti Mäe kodu lapsed väljasõidule Viljandisse. Koostöös Ugala teatriga käisid lapsed vaatamas etendust „Lumekuninganna“ ja kohtusid teatris elava jõuluvanaga. Peale seda oodati lapsi Viljandimaa Puuetega Inimeste Nõukoja ruumides, kus oli kaetud jõululaud hea ja paremaga. Loomulikult ei saanud tulemata jätta ka jõuluvana, kellel oli nii igale lapsele kui ka lastekodule tervikuna kingipakk. Igas kingipakis oli Aura Veekeskuse vabapääse, kommipakk Maiasmokalt, Kommipommi kommid ja Salvesti jõhvikamehu.

Teine jõulupidu toimus 14. detsembril Tartu Hooldekodu saalis. Eakatele esinesid Tartu Kutsehariduskeskuse õpilasansambel ja solistid Marika Pauluse juhendamisel ning Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli rahvatantsijad. Keli Tubin luges luuletusi ning lõigu Tammsaare teosest. Igale eakale oli ka kingipakk, mis viidi nende tubadesse aktuse toimumise ajal. Kingipakk sisaldas ühte paari termosokke, Ristiku ristsõnu, Maiasmoka kommipakki, Kommipommi komme, Salvesti jõhvikamehu ning mandariine Bambonast ja Prismast. Õhtuseks magustoiduks sõid eakad ka DuNordi küpsetatud kringleid.

25311116_148782052440862_5349369525860364504_o

Jõulupidu Tartu Hooldekodus, esinevad Tartu Ülikooli rahvatantsijad

Mõlemale asutusele tehti ka üks üldisem kingitus – Salvesti mahlane praekapsas rapsiõliga. Suure koguse tõttu viidi see kingitus otse köökidesse, kust see iga lapse ja eakani jõuab.

Lisainfo:

Keli Tubin
Projektijuht
Ärikorralduse II kursuse õpilane
tel 5801 2949

Agnes Öövel
Ärikorralduse I kursuse õpilane
tel 5613 8696Märkad veebilehel vigu?