fbpx

Hispaania, Tšehhi ja Saksamaa noored praktikandid pandi proovile

Kuidas tuua Eesti ja meie kultuur välispraktikantidele lähemale? Selle ülesandega proovisid hakkama saada Tartu Kutsehariduskeskuse turismiosakonnas õppivad esimese ja teise kursuse rekreatsioonikorralduse eriala õpilased, kes korraldasid Hispaania, Tšehhi ja Saksamaa välispraktikantidele ja külalistele 13. oktoobril kultuuriõhtu.

„Sündmuse eesmärk oli saada tuttavaks erinevate kultuuridega ning luua uusi kontakte ja sõprussidemeid Tartusse saabunud külalistega,“ selgitas rekreatsioonikorralduse tugen Mirko Janus. „Esmalt kleepisime kõigile nimesildid rinnale, et üksteisega lihtsam oleks suhelda ning teineteise poole pöörduda. Seejärel tervitati külalisi erinevates keeltes ning algas sisukas ettekanne rekreatsioonikorraldajate poolt Eestist üldiselt, Tartu linnast, Tartu Kutsehariduskeskusest ning Eesti keelest ja kultuurist,“ rääkis Janus.

Et kõige paremini õpib ise tehes, siis tutvustati ka Eesti kultuuri praktiliselt. Näiteks läbisid külalised eestikeelsete sõnade hääldamise tuleproovi. „Külalised olid uskumatult tublid ning hääldasid eestikeelseid sõnu suurepäraselt,“ märkis Janus. Sellele järgnes regilaulu ” Veere, veere päevakene” õppimine ja ühislaulmine. Järgmisena tutvustati Eesti rahvatantsu “Oige ja vasemba ” ning õpiti tantsuliigutused koos külalistega selgeks. „Tantsu õppisid selgeks kõik sündmusel osalejad ja kui midagi muud Eestist meelde ei jää, siis laul ja tants kohe kindlasti.,“ arvas Janus. Peale tantsu oli aeg suupisteks ning suhtlemiseks.

Kui keha kosutatud sai, siis järgnesid ettekanded Tšehhi, Saksamaa ja Hispaania külalistelt. Kes andsid huvitavaid ja sisukaid ülevaateid oma riikidest, kes rääkis vaatamisväärsustest, mida külastada. Saksamaa külalised tutvustasid aga oma ettevõtteid ja tegevusvaldkondi, millega nad tegelevad. „Nii uskumatu nagu see ka pole, aga 22 aastastel noortel on täiesti toimivad ja edukad ettevõtted, see oli inspireeriv,“ rääkis Mirko Janus.

Ettekannete lõpus viis päevajuht Kätlin Palmsalu läbi meeleoluka pantomiimi mängu, mis oli väga lõbus. Mängu lõppedes tegi päevajuht ka kokkuvõtte ja tagasiside sündmusest ning jagati muljeid omavahel, mis kellelgi meelde jäi, et sõprussuhteid kinnitada.

Kultuuride õhtu Tartu KHKs

Rekreatsioonikorraldajad tänavad Külli Tootsi ja Elina Roosaart võimaluse eest kultuuriõhtut planeerida ning läbi viia. Sündmus andis võimaluse saada uue kogemuse nii korraldajatele kui ka osalejatele.

Lisainfo:
Mirko Janus
Rekreatsioonikorralduse eriala 2.kursuse õpilaneMärkad veebilehel vigu?