fbpx

Infotehnoloogia õppurite lõputööde kaitsmisi saab vaadata reaalajas

Kutsehariduskeskuse IT erialade õppurite lõputööde kaitsmised on nüüd avalikud ning neid saab jälgida interneti vahendusel reaalajas.

IKT osakonna juhi Signe Vedleri sõnul võimaldab avalik kaitsmine kõigil huvilistel alates teistest koolidest ja lapsevanematest kuni praktika juhendajate ja ettevõtjateni välja saada ülevaade õppijate tööde sisust ja tasemest. “Seda enam, et lõputööde juures hinnatakse kõrgelt töö seotust reaalse ettevõtlusega, tulemuse rakendatavust aga ka seda kuivõrd on kasutatud kaasaegseid võtteid ja töövahendeid,“ selgitas ta.

6. juunil kaitsevad lõputöid õpilased, kes taotlevad noorem tarkvaraarendaja kutset. Muuhulgas kaitstakse loodud veebilehti kohvikule Tort ja Trühvel, Beautiful Bathrooms ja Mublic Media, fotode keskkonda disaineritele ja fotograafidele, anime-teemalist sotsiaalvõrgustikku, mitut õppekeskkonda ning tööde halduse ja raportite genereerimise keskkonda.

7.-8. juunil kaitsevad lõputöid õpilased, kes taotlevad IT-süsteemide nooremspetsialisti kutset. Selle eriala lõpetajad on lõputöödena kaitsmas videovalve süsteemi, nutimaja lahendust Raspberry pi abil, tootmishoone kliima automatiseerimise süsteemi, heliga klaviatuuri nägemispuudega inimestele ja muid lahendusi.

Kaitsmised algavad kõigil päevadel kell 9.00 ja on jälgitavad reaalajas livestream´ina lingil: https://www.youtube.com/user/kutseharidus/featured

Lisainfo:
Signe Vedler
IKT osakonna juhataja
signe.vedler@khk.eeMärkad veebilehel vigu?