fbpx

Isadepäeva eel valmistasid lasteaia lapsed oma esimesed metallitööd

Soinaste lasteaia Pääsukeste rühma lapsed koos isadega tähistasid Tartu Kutsehariduskeskuse metalli- ja elektritöökodades  isadepäeva.

Töötubades said lapsed ja isad valmistada vasktraadist järjehoidjaid, painutada nagikonksu ning meisterdada plekist karpi. Samuti said kõik proovida kuidas kartuli-elektrijaamast valgust saada.

Kokku osales 7. novembril toimunud töötubades 17 last koos isade ja kasvatajatega. Tehnika valdkonna kutseõpetaja Katrin Vaheri sõnul olid lapsed hakkamist täis ja rõõmsalt elevil, lüües kaasa kõigis tegevustes. Omavalmistatud metallasjad said lapsed endale ka koju kaasa.

Töötube juhendasid kutseõpetajad Nikoli Jukin, Oskar Hint ja Tauri Moones, koos koostelukksepa õpilase Miko Lentsiuse ja metallieriala õpilase Jan-Erik Sedrikuga. Tegusat 7. novembri õhtupoolikut jäi lastele meenutama kooli poolt kingitud kaart, mille sisse oli liimitud graveeritud metallplaat kirjaga „Minu esimene metallitöö“.

20171107_155143

Isadepäeva tähistamine jätkub veel koostöös Kvartali keskusega.  Alates tänasest saab seal näha kutsehariduskeskuse autoplekkseppade poolt taastatud vanasõidukite näitust. Reedel, 11. novembril ootavad meie pagariõpilased aga lapsi valmistama oma isale koogikesi.

 

Lisainfo:
Katrin Vaher
tehnika valdkonna juhtõpetaja
katrin.vaher@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?