fbpx

IT õpilased harjutavad ettevõtlikust õpilasfirmades

Sel õppeaastal alustas IKT osakonnas neli õpilasfirmat: Wooki, FotoSec, Holdy ja Labit. Lisaks osaleb IT-süsteemide õpilane Matthias Kurs rahvusvahelise õpilasfirma FindSer koosseisus.

ÕF Wooki arendab välja puidust arvutiklaviatuure ning Holdy tooteks on laual paiknevad kõrvaklappide hoidjad. FotoSec soovib pakkuda fotografeerimise teenust ning ka ÕF Labit tegevusalaks on teenused –  soovijatele tehakse arvutihooldust.

Ettevõtlusõpetaja ja juhendaja Tiina Aidniku sõnul on õpilasfirmad suurepäraseks võimaluseks ka kooliperele. “Minu, kursusejuhendaja Riina Mändla ja osakonnajuhataja Signe Vedleri soov on, et meie õpilased ja kooli töötajad teaksid ja näeksid võimalust õpilasfirmade teenuseid kasutada või kaasa mõelda toote arendusele,” sõnas ta.

Kutsehariduskeskuse õpilasfirmad tulevad välja oma tooteid-teenuseid esitlema 16. märtsil toimuva avatud uste päeval. Juba praegu saab nendega tutvuda ja kontakti võtta näiteks FB vahendusel:
Wooki FB – https://www.facebook.com/opilasfirmaWooki
Holdy FB – https://www.facebook.com/opilasfirmaholdy/
FotoSec FB – https://www.facebook.com/offotosec/
Labit FB – https://www.facebook.com/opilasfirmalabit/?fref=ts või kodulehel: www.labit.ee

Matthias Kurs (ISP15) kuulub aga rahvusvahelise õpilasfirma FindSer koosseisu. FindSer on loonud veebirakenduse, mis aitab kasutajatel leida oma asukoha ümbruses olevaid teenusepakkujaid ja on ettevõtjatele täiendavaks infokanaliks. FindSeri võib leida FB https://www.facebook.com/FindSer/ ja veebist: https://findser.eu/

Rahvusvaheliseks teeb õpilasfirma tema liikmeskond, kuhu kuuluvad peale Matthiase veel õpilased Tallinna Õismäe Vene Lütseumist, Pärnu Koidula Gümnaasiumist ning kahest Läti koolist. Rahvusvahelisi õpilasfirmasid toetab Junior Achievment projektiga „Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmad”.

 

Lisainfo:
Tiina Aidnik
tiina.aidnik@khk.eeMärkad veebilehel vigu?