fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Augustis toimuvateks ülemaailmseteks kutsevõistlusteks WorldSkills 2019 valmistuvad ka kaks Tartu Kutsehariduskeskuse noort. IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala vilistlane Gen Lee võistleb IT-süsteemide administreerimise ja kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse õpilane Veiko Kook võistleb müürseppade kategoorias.

Suvepuhkusest ja koolivaheajast hoolimata on just praegu tõsine võistlusteks ettevalmistumise periood, et rahvusvahelises karmis konkurentsis oma tulemust saavutada. Gen Lee sõnul on enamjaolt teada, millised võistlusülesanded tulevad. „Esimesel päeval pean hakkama saama vabavaralise infrastruktuuri seadistamisega. Teisel päeval tuleb kasutada Microsofti lahendusi ja kolmandal päeval pean ehitama Cisco põhist arvutivõrku,“ selgitab ta. Gen Lee juhendaja Erko Pärna, kes igapäevaselt õpetab Kehtna Kutsehariduskeskuses, möönab, et võistlusülesanded on parajad pähklid. „Ei ole lihtne, meie kutsekoolide tasemest on ülesanded kõvasti üle ja lisaks on aega väga vähe antud,“ kinnitab ta. Pealegi tuleb kõike teha peast, kõik konfiguratsiooni parameetrid ja muu peavad peas olema, internetist neid võistluse ajal järele vaadata ei saa.

Müürsepp Veiko Kook harjutab kutseõpetaja Kaido Toobali käe all, eeskujuks varasemate aastate võistlustööde joonised. „Ei tea, milline ülesanne tuleb,“ ütles Veiko. Kindel on vaid see, et võistlejatel tuleb tavalisest keerukam müüriosa, kus kividest on vaja laduda küll mustreid, küll kaari, nelja päeva jooksul valmis ehitada. „Saan praegu harjutada joonise lugemise ja mõõtmisoskust aga ka täpsust nii kivide lõikamisel kui ladumisel,“ tõi ta näiteks.

WorldSkills toimub iga kahe aasta tagant ning sellel aastal võisteldakse 22.-27. augustini Kaasanis, Venemaal.  Võistlustel osaleb 65 riiki, 1375 võistlejat ning oskusi pannakse proovile 56 võistlusalal. Eestit esindavad 13 noort 12 võistlusalal: ehitusviimistleja, plaatija, müürsepp, maastikuehitaja, kokk, restoraniteenindaja, vastuvõtu administraator, IT süsteemi administraator, trükkal, florist, graafiline disainer, keevitaja.

Jälgi võistlejate tegemisi ja ela kaasa ka kutseharidus.ee facebooki vahendusel!

Lisainfo
Kaire Mets
turundusjuht
tel 7361 877