fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

8.-9. jaanuarini peeti esimene mitteametlik veebiarenduse võistlus, kus osalesid kümne Euroopa riigi noored veebiarendajad. Teiste seas sai oma oskused proovile panna Tartu Kutsehariduskeskuse tarkvaraarenduse eriala vilistlane Janek Alekand.

Kutseõpetaja Ly Otsa sõnul oli tegu alternatiivse võistlusega, mille algatasid ja korraldasid eksperdid, kes olid seotud EuroSkills 2020 võistlustega. „Teatavasti lükati üle-euroopalised kutsemeistrivõistlused edasi, kuid isu võistelda ei kadunud kuhugi. Nii tekkis idee korraldada EuroSkills kandidaatidele võistlus ja anda neile võimalus enese proovile panekuks,“ selgitas Otsa.

Mitteametlik võistlus toimus üle veebi 8.-9. jaanuarini. Kuue tunni jooksul pidid võistlejad looma Talvespordi Populariseerimise Assotsiatsioonile võrgumängu, kus mängu kangelane saab näidata kui lõbus võib olla sõbralik lumepallilahing. „Võrgumängu mängija eesmärgiks oli visata lumepalle nii kaugele kui võimalik. Mängule tuli luua erinevad ekraanivaated ja mängida pidi saama nii arvutis kui nutiseadmes. Interaktiivsuse lisamiseks võis kasutada animatsioone ja efekte. Mängu jooksul tuli mängijale kuvada visete tulemus, mille põhjal saab kuvada pingerida ning salvestada tulemused andmebaasi,“ tutvustas Ly Otsa võistlusülesannet.

Arendusvahendid võis võistleja ise valida. Töö teostati etteantud serveris 6 tunni jooksul. Võistlusmängu loomiseks pidi võistleja rakendama teadmisi ja oskusi front-end ja back-end arendusest ning andmebaasidest.

Eestit esindas võistlejana Tartu Kutsehariduskeskuse noorem tarkvaraarendaja vilistlane Janek Alekand ja eksperdina Ly Otsa. Janekile oli see esimene rahvusvaheline võistlus ning kahtlemata pakkus nii erialaseid väljakutseid kui ka võimalusi oma oskuste näitamiseks ja teistega võrdlemiseks. „Janek ei jõudnud küll esikolmikusse kuid oli tubli vaatamata sellele,“ märkis Otsa. „Oleme kogemuse võrra rikkamad ja hakkame valmistuma EuroSkills võistlusteks, mis loodetavasti toimuvad 2021 sügisel.“

Võistluse korraldasid osalevate riikide eksperdid Roberts Flauman, Wouter Niekus, Arwid Wibom, Franz Stimpflit, Gilles Granger, Seng Hin Mak, Ilya Beljakov, Diego Garcia, Ly Otsa vabatahtlikult tõestades, et kui on tahe siis on ka võimalus.

Lisainfo:
Ly Otsa
kutseõpetaja
ly.otsa@khk.ee