fbpx

Kalle Tross ja Anton Eerik Pauts lunastasid pääsme rahvusvahelistele noorte automehaanikute võistlustele

Möödunud nädalal peetud noorte automehaanikute võistlusel võitsid Tartu Kutsehariduskeskuse sõiduautotehnika õppurid Kalle Tross ja Anton Eerik Pauts oma konkurente ning lunastasid pääsme võistlustele Poolas.

Tegu on rahvusvahelise suurvõistlusega, mille peamiseks eesmärgiks on automehaaniku elukutse populariseerimine noorte seas, kogemuste ja õppemeetodite vahetamine ja loomulikult noorte automehaanika talentide leidmine.

Parimate noorte automehaanikute leidmiseks korraldati Eestis kolm eelvooru. Esimeses voorus toimus kirjalik test kõigis võistluses osalevates koolides. Iga kooli kaks parimat võistlesid teises voorus, mille käigus selgitati välja kuus parimat. Kolmas võistlusvoor oli üksiti rahvusliku finaal ning seal võistlesid kuus parimat erinevate praktiliste ülesannete lahendamises.

Rahvusliku finaalvõistluse kaks kõrgemat kohta kuulusid Tartu Kutsehariduskeskuse noortele sõiduautotehnikutele. Finaali esikoha pälvis Kalle Tross ja teise koha vääriliseks tunnistati Anton Eerik Pauts. Kolmanda koha võitis Mihkel Kangur Järvamaa Kutsehariduskeskusest.

Võistlejate juhendaja Janari Zirk, kel endal selja taga osalemine EuroSkillsi võistlustel, selgitas, et võistluste ülesehitust ja ülesandeid Eurosklills´ig võrrelda ei saa. „Noor automehaanik 2018″  võistlustel oli erinevaid ülesandeid rohkem, kuid see-eest mahult väiksemad. Võistlejad pidid olema väga laiade teoreetiliste teadmistega ja praktiliste oskustega,“ ütles ta ja lisas, et mõlemad Tartu Kutsehariduskeskuse võistlejad on sügavama autohuviga noored, kel juba enne kooli oma kogemuste pagas kaasas oli.

Inter Cars Eesti OÜ korraldatud rahvusliku finaalvõistluse auhinnalaud oli igati muljetavaldav. Võitja sai kingiks Apple iPad´i ning teise koha omanik Sony PlayStationi mängukonsooli. Peale võidukate õpilaste tunnustas Inter Cars Eesti ka õpilaste kodukoole autotehnika seadmete ja tööriistadega.

Kolm parimat said kutse rahvusvahelistele võistlustele, kus nad kohtuvad oma vastastega teistest riikidest. Selles voorus peavad kõik võistlejad lahendama praktilisi ülesandeid erinevate autode ja treeningmudelite peal. Young Car Mechanic rahvusvaheline suurfinaal toimub Poolas 14. ja 15. mail 2018.

„Võistlusteks ette valmistamine juba käib. Noored said kodutöid lahendada ning enne võistlust teeme koos nädalase harjutustsükli,“ sõnas Janari Zirk. Eesti noored on esmakordselt kutsutud rahvusvahelistele võistlustele osalema ning kokku on finaalis 15 võistlejat viiest riigist.

Võistluse korraldaja on Inter Cars Eesti OÜ ja Inter Cars S.A. Täpsemalt võistluste kodulehelt: http://www.noormehaanik.ee/

Lisainfo:
Janari Zirk
kutseõpetaja
janari.zirk@khk.eeMärkad veebilehel vigu?