fbpx

Karoline Liiv oli noorte pagarite võistlusel edukas

Täna lõppenud Tallinna Toidumess tõi kutsehariduskeskusesse veel ühe võidu lio pagari- ja kondiitritoodete tehnoloogiat õppiv Karoline Liiv võitis “Noor pagar 2016” võistlusel kolmanda koha.

Noorte pagarite võistlusel selgitati paremik välja kahe võistlustöö tulemusel. Esiteks pidid võistlejad välja mõtlema ja küpsetama tsirkuse teemalise kodutöö ning teiseks küpsetasid võistlejad kohapeal soolase piduliku piruka.

“Kui ma sellest kuulsin, siis teadsin kohe, et tahan teha prantsusepärase lahtise piruka,” märkis Karoline Liiv. “Täidiseks panin porgandit, suvikõrvitsat, sibulat, konserveeritud valgeid ube, basiilikupastat ja vürtsikat chorizo vorsti,” ütles ta ja lisas, et kõik kukkus välja nii nagu plaanitud.

Karoline_Liiv

Ka tsirkuse teema lahendamiseks oli idee juba tükk aega valmis ja nii saigi küpsetatud rukkitaignast klouni pea ja käed. “Viimastel nädalatel olid koolis pikad päevad, mis vahest lausa 12 tunnisteks venisid, et luua ja lihvida nii piruka retsepti kui ka valmis küpsetada ja viimistleda kodutöö,” jutustas Liiv. “Aga pingutus oli seda väärt ja ma olen väga rõõmus oma tulemuse üle,” lisas ta.

Karolinet juhendas kutseõpetaja Gerda Ode.

 

Lisainfo:
Gerda Ode
kutseõpetaja
gerda.ode@khk.eeMärkad veebilehel vigu?