fbpx

Keskkonnatehnikud tõid kutsemeistrivõistlustelt topeltvõidu

27.-28. aprillil  toimunud keskkonnatehnikute kutsemeistrivõistlustel saavutasid Tartu Kutsehariduskeskuse noored topeltvõidu, kui teise koha võitis Severi Kuusk ning kolmandale kohale tuli Kaur Sokmann. Esikoht loovutati Arkadi Demidovile Tallinna Kopli Ametikoolist.

Kahepäevase võistluse jooksul tuli  noortel keskkonnatehnikutel oma oskusi näidata kolme võistlusülesande lahendamisel. Esmalt tuli paigaldada kaks radiaatorit, ühendada need pressterastorustikuga ja survestada. Teiseks ülesandeks oli vasktorude lõikamise ja detailidest kujundi jootmine ning samuti survestamine. Kolmandaks tööks oli vannitoa sanitaartehnika  paigaldamine ning vee- ja kanalisatsioonitorustikku ühendamine.

Kutseõpetaja Kalmer Kollomi sõnul olid meie poisid kogu aeg  kindlalt liidrite seas.  „Severi ja Kaur olid tugevad ka kooli aasta tegija võistlustel ning võistlusvaimu  neil jagus.  Kokkuvõttes tegime väga hea tulemuse ning olime stabiilselt tugevad konkurendid, kuigi võidust jäi siiski napilt puudu,“ selgitas ta.

„Keskkonnatehnika lukksepa teisel kursusel õppivad noored on  lisaks headele õpitulemustele käinud ka välispraktikal, üks Saksamaal, teine Soomes,“ ütles Kollom ja lisas, et eks kogemused aitavad ka võistlustel paremini hakkama saada ning tulevad tööellu astumisel kasuks. „Headest töötajatest on pigem väga suur põud, ka keskkonnatehnika alal,“  kinnitas ta.

Võistlusest võttis osa kaheksa kutseõppurit Tartu Kutsehariduskeskusest, Tallinna Kopli Ametikoolist, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolist ja Viljandi Kutseõppekeskusest.

Lisainfo:
Kalmer Kollom
kutseõpetaja
kalmer.kollom@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?