fbpx

Kevad on välispraktika tipphooaeg

Kutsehariduskeskuses toimus täna, 13. mail kultuurihommik, mis tõi kokku Tartus praktiseerivad välisõppurid Saksamaalt, Lätist, Rootsist ja Islandilt ning kutsehariduskeskuse noored. Hommiku korraldanud  rekreatsioonikorralduse õpilase Hanna Greete Rüütli sõnul oli eesmärgiks omavahel tuttavaks saada. „Tutvustasime üksteisele oma koduriike, laulsime, tegime tutvumismänge, sõime kringlit,“ rääkis ta.

Saksamaal, Uelzeni ametikoolis puidutöötlemist õppiv Paul Wellmer, kes on juba kolm nädalat Tartus Tiksoja Puidugrupis praktikal käinud oli oma uue kogemusega igati rahul. „ Ma õppisin palju uut,“ kinnitas ta. „Saksamaal oleks väga ebatavaline, et praktikanti lubataks puidutöötlemise masina taha ilma et mõni õpetaja kõrval seisaks. Seal õpilane pigem vaatab, kuid siin sain ise asju teha ja iseseisvalt töötada.  On meeldiv, et praktikante usaldatakse ettevõttes  nii palju.  See oli minu jaoks täiesti uus tase,“ rääkis Paul oma praktikakogemusest.

Õpetaja Tanja Ossmanni sõnul on kutsekoolis õppimine Saksamaal ja Eestis üsna sarnane.  „Õppekorralduses on aga see erinevus, et Saksamaal on praktikapäevad hajutatud nii, et  igal nädalal on kolm päeva teooriat koolis ja kaks päeva praktikat ettevõttes, edaspidi praktikapäevade arv tõuseb,“ rääkis ta. Küll aga on Tiksoja Puidugrupp väga suur ettevõte, võrreldes nendega, kus Uelzeni puidutöötlemise õpilased tavaliselt praktikal käivad.  „Meie regioonis on 4-5 töötajaga  väikeettevõtted,  vaid üksikutes on rohkem kui 30 töötajat. Siin oli huvitav vaadata kuidas  suurettevõte töötab  ja ka praktikandid said hoopis teistsuguses töökeskkonnast olla, erinevaid ülesandeid proovida,“ kinnitas ta.

Praktikaperioodi mahtus ka mitmeid väljasõite nii Tartus kui mujal Eestis, lisaks käidi  ekskursioonil Riias. „Iseseisvalt käisime ka linnas vaatamisväärsustega tutvumas, avastasime tänavaid ja söögikohti,“ lisas Paul Wellmer ning kiitis Tartu inimeste sõbralikkust.

Rahvusvaheliste suhete koordinaatori Andrei Atškasovi sõnul on just praegu välispraktikantide vastuvõtmise ja saatmise kõrghooaeg.  „Märtsist  alates oleme vastu võtnud  40  välisõpilast Soome,  Islandi, Saksamaa, Inglismaa, Läti ja Tsehhi kutsekoolidest,“ selgitas ta ja lisas, et ka meie kooli õpilasi on praegu hulgaliselt väljas.  „Teistes Euroopa riikides välispraktika tegemine on silmaringi avardav ja uusi kogemusi pakkuv kõigile,“ lisas ta.

välispraktika

Lisainfo.
Andrei Atškasov
Rahvusvaheliste suhete koordinaator
tel 7361 894Märkad veebilehel vigu?