fbpx

Kevadine vastuvõtt tõi kutsehariduskeskusesse üle 300 õpilaskandidaadi

Tartu Kutsehariduskeskuse kevadisel sisseastumisperioodil kandideeris  ametit õppima  üle 300 noore.

„Õppijate huvi näitab, et olime kevadise vastuvõtu korraldamisega õigel teel,“ kinnitas õppekorralduse juht Mariann Karja. „Ootasime koolivaheajal kandideerima noori, kes  lõpetavad suvel põhikooli ning  soovivad  jätkata ametiõpingutega kutsehariduskeskuses,“ selgitas Karja ning lisas et selliseid  eriala teadlikult valivaid noori oli kevadisel sisseastumisperioodil enamik.

„Ootuspäraselt oli kõige enam kandidaate IT-süsteemide nooremspetsialisti erialale, kuhu laekus juba nüüd rohkem avaldusi kui on õppekohti,“ märkis Karja.  Tema  sõnul  moodustub vestluste ja testide tulemusel pingerida, mille alusel otsustatakse kes kandidaatidest saavad sügisel valitud erialale õppima asuda.  „Vastuvõtukomisjonid langetavad oma otsused täna ja siis on võimalik e-vastuvõtu keskkonnas oma tulemust näha,“ kirjeldas ta. Positiivse otsuse korral tuleb esitada põhikooli lõputunnistus ja kinnitada oma õppimaasumine hiljemalt 22. juuniks.

„Kui kevadel sisseastumine pole õnnestunud, siis on võimalik veel suvel kandideerida vabadele õppekohtadele,“ selgitas Karja ning soovitas kindlasti nõu pidada ka kooli karjäärinõustajaga  uue eriala valikul.

Suvine vastuvõtt kõigile põhi- ja keskhariduse baasil erialadele toimub 29. juunist – 31. juulini 2015. Vaata lisa: khk.ee/vastuvott

 

Lisainfo:
Mariann Karja
tel 7361 870Märkad veebilehel vigu?