fbpx

Kiirusta: kevadise sisseastumise lõpuni on jäänud nädal

Tartu Kutsehariduskeskuse kevadine sisseastumine on alanud edukalt. Nädal enne dokumentide esitamise tähtaja lõppu on laekunud mullusega võrreldes lausa üle kahe korra rohkem avaldusi. Eriti agaralt toodi sisseastumisavaldusi kooli avatud uste päevade jooksul.

Kevadel on eelkõige oodatud põhikooli lõpusirgel olevad noored sisseastujad ning neile on avatud vastuvõtt kõigile põhihariduse baasil kutsekeskhariduse ja haridusnõudeta erialadel. „Usume, et kevadine sisseastumine aitab leevendada põhikooli lõpetamisega seotud stressi ja pingeid nii noortel kui ka lapsevanematel. Soovime pakkuda tulevastele kutseõppuritele edasiõppimise osas samasugust kindlustunnet nagu on tulevastel gümnasistidel,“ kinnitas tugiteenuste juht-karjäärinõustaja Liine Maasikas.

Seni laekunud üle 200 kandidaadi seas on ootuspäraselt kõige enam IT-süsteemide nooremspetsialisti, mootorsõidukitehniku ja ehitusviimistleja erialade huvilisi, kuid populaarsed on ka koka, pagar-kondiitri ning turismiettevõtte teenindaja õpingud.

Liine Maasika sõnul iseloomustab tänast noort sisseastujat märksa parem teadlikkus kui varasematel aastatel. „ Näiteks konkursitihedatele erialadele kandideerijad teavad, et mõistlikum on kandideerida kevadel. Samuti ollakse kindlamad kooli ja eriala valikul ning julgetakse välja öelda ka seda, et eelistatakse astuda kutsekooli, kus oodatakse teistsugust lähenemist õpingutele,“ rääkis ta.

Tartu Kutsehariduskeskuse kevadine vastuvõtt on avatud veel nädala ning viimane päev sisseastumisavalduse esitamiseks on 25. aprill. Avaldusi võetakse vastu koolimajas, aadressil Kopli 1 aga ka elektroonselt e-vastuvõtu keskkonnas. Kõiki sisseastujaid oodatakse vestlusele reedel 27. aprillil. Täpsema vestluse toimumise aja ja koha leiab avalduse pealt.

Lisainfo:
Liine Maasikas
tugiteenuste juht/karjäärinõustaja
liine.maasikas@khk.ee
tel. 7361 878Märkad veebilehel vigu?