fbpx

Koolipere unistuste reisisihtkohad on Hispaania, Hawaii ja Itaalia

Täna, 25. septembri hommikul toimus Kutsehariduskeskuses laupäevase rahvusvahelise turismipäevaga seoses turismihommik. Turismi eriala õpilased uurisid kooli õpilastelt ja töötajatelt, mis on nende unistuste reisisihtkoht. Kõige enam sooviti reisida Hispaaniasse, Hawaiile ja Itaaliasse.

Alates hommikul kella 8.00-st tervitasid kooli sisenejaid värvikalt ja meeleolukalt riides olnud turismikorralduse ning reisikorralduse I ja II kursuse õppurid, kes hoogsa muusika saatel kooli tulijatelt nende unistuste reisisihtkoha kohta küsimuse esitasid. „Ukseküsitluse läbiviimisega soovisime hoogu anda inimeste reisiunistustele. Iga reis on õppimine ja koostöö paljude inimeste vahel. Juba reisist unistades saab palju uut teada: geograafiast, kultuurist, suhtlemistavadest. Kutsume inimesi reisima ja koostööd tegema,“ ütles turismiosakonna õpetaja Aime Jaagus.

Oma unelmate reisikohast rääkisid 733 õpilast ja töötajat. „Selgus, et reisida soovitakse koguni 86 sihtpaika. Kõige populaarsemateks osutusid Hispaania, Hawaii ja Itaalia. Mainiti palju põnevaid paiku üle maailma nagu Suur Kanjon, Niagara juga, Alaska, Kamtšatka, Bahama saared, Palmisaared, Nepaal, Kuala Lumpur, Keenia ja paljud teised kohad. Kõige lennukamad soovisid reisida kuule, vähem lennukad tagasi voodisse,“ kirjeldas Jaagus kooliperelt saadud värvikaid vastuseid.

Küsitlejatele endale oli turismihommikul osalemine huvitavaks kogemuseks. “Loodame, et panime alguse uuele traditsioonile ja et turismiosakond ka järgnevatel aastatel sarnaseid põnevaid üritusi korraldab, et koos kooliperega turismipäeva tähistada!” arvasid reisikorralduse teise aasta õpilased õppegrupist RB13.

Kõigi vastanute vahel loositi välja viis aktiivse puhkuse auhinda: kolm õnnelikku võitsid puhkuse Lõunakeskuse seiklusparki ja kaks vastajat saavad toreda hularõngaga sportlikku treeningut harrastama hakata.

Rahvusvahelist turismipäeva tähistatakse üle maailma 27. septembril. ÜRO egiidi all tähistatakse rahvusvahelist turismipäeva alates 1980. aastast, et teadvustada turismi olulisust rahvusvahelisel tasandil. Aasta jooksul tutvustatakse turismi kindlast vaatepunktist, 2014. aasta teema on „Turism ja kogukondade areng“. Turismipäeva tähistamine tipneb 27. septembril Guadalajaras, Mehhikos.

Unistuste reisisihtkohtade TOP 10

Unistuste reisisihtkohtade geograafiline jaotus

Lisainfo:
Sille Lillestik,
turismiosakonna õpetaja, sille.lillestik@khk.eeMärkad veebilehel vigu?