fbpx

Kristo Kinks ja Veiko Kook võitsid müürseppade kutsevõistlustel teise koha

Eile, 14. detsembril lõppenud müürseppade kutsevõistlustel said Tartu Kutsehariduskeskuse noored ehitajad Kristo Kinks ja Veiko Kook teise koha. Tegu oli võistkondlike võistlustega, millest võttis osa kokku 9 kooli tiimid.

Jõulukellu võistlusülesandena tuli noorte kutseõppuritel laduda Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva teemaline välisseinafragment, mis sisaldas kandvat seina Fibo plokist, soojustust, tuuletõket ja müüritist. Müüritise pikemal osal oli eenduv kiri „Eesti 100“.

Noorte ehitajate juhendaja, kutseõpetaja Kaido Toobali sõnul oli võistlusülesanne just parajasti nii keerukas, et kui lisaaega ei oleks antud, siis oleksid tööga hakkama saanud vaid Tartu ja Rakvere koolide tiimid.  „Me edestasime Rakveret küll kiiruses, kuid ilmselt siis komistasime mõnes muus elemendis,“ märkis Toobal.

Võistlemise tegi keerukamaks ka meeskonnatöö, sest kõik pidid kahekesi platsil hakkama saama. „Mitte kahekesi ühte kivi paika panema, vaid omavahel koostööd tegema, ülesandeid jagama ja tööd organiseerima,“ lisas ta.

„Teine koht on siiski väga hea tulemus, sest meilt võistlesid ju esimese kursuse poisid, kes alustasid oma esimest praktikat alles novembri alguses ning võistluseks harjutamise aega oli meil sisuliselt vaid kolm nädalat. Eraldi oli vaja õppida neid töövõtteid, mida esimese praktika ajal veel ei õpita, nagu näiteks soojustamine.  „Noored paistsid silma oma tõsise töösse suhtumise poolest, samuti on neil olnud varasem kokkupuude ehitusega, seda oli näha. Kristo ja Veiko olid väga tublid,“ kiitis Toobal.

IMG_6808_II koht_Kristo Kinks ja Veiko Kook Tartu Kutsehariduskeskusest

Veiko Kook (vasakul) ja Kristo Kinks

Jõulukellul esimese kuue sekka tulnud tiimide esindajad saavad kutse võistelda ka maikuus toimuvatel vabariiklikel kutsevõistlustel „Noor Meister 2018“.

Juba kolmeteistkümnenda Jõulukellu seekordse esikoha pälvisid Rakvere Ametikooli õpilased Imre-Ingmar Lehtoja ja David Skrjabin ning kolmanda koha said Mart Padar ja Nikita Jurov Tallinna Ehituskoolist.

Lisainfo:

Kaido Toobal
kutseõpetaja
kaido.toobal@khk.eeMärkad veebilehel vigu?