fbpx

Kuraditosina jagu õnnestumisi

Möödunud reede ja  13. osutus päris õnnelikuks ja edukaks päevaks noortele, kes sooritasid  samal päeval abikoka eksami. Kui siis lisada veel see, et osa abikokkadest läbisid üheaastase koolituse  numbriga 13 algava projekti „Mittetöötavad noored kutsekooli“  raames, siis võib küll maagilist kuupäeva õnnetoovaks pidada.

Veel aasta tagasi polnud peatselt lõpetavad abikokad  Eve Annuk, Maarja Kattai, Anne Maran ja Sander Merivee oma tuleviku suhtes kindlad. Ilma kindla ametita või väikelapse kõrvalt tööd ja sihti leida ei olnud lihtne. „Polnud  nagu tulevikuplaane aga  siis Piret helistas ja ütles, et tule kooli,“ meenutas  Eve Annuk, kes oli läbinud karjääriõppekursuse ja nii nõustaja Piret Aruniidule silma jäänud.

Ka Anne Maran ei kahetse põrmugi, et kooli tuli.  „Oleksin tahtnud kohe kolme aastasele koolitusele,“ kinnitas ta ja lisas, et sellegipoolest on ta palju õppinud ja näiteks kodused toiduteod on hoopis mitmekesisemaks läinud. „Aga nüüd on oskused ja paber käes ja lähen 1. juulist juba tööle,“  lisas Anne Maran.

Abikokad tegid kutseeksami. Sander Merivee, Anne Maran, karjäärinõustaja Piret Aruniit,  Maarja Kattai, Eve Annuk

Abikokad tegid kutseeksami. Sander Merivee, Anne Maran, karjäärinõustaja Piret Aruniit, Maarja Kattai, Eve Annuk

Piret Aruniidu sõnul lõpetavad tänavu projekti kaudu koolitusel käinutest  5 abikokka ja 2 autohooldusspetsialisti. “Neljal abikokal on kindle töökoht juba olemas. Kool on neile kindlasti  lisaks erialateadmistele ja oskustele ka enesekindlust juurde andnud,“ rääkis PiretAruniit. „Aastasteks õpinguteks on noortel on ennast kergem motiveerida,“ selgitas ta ning lisas, et kellel õppimine meeldima hakkab, saab ju jätkata pikemal, näiteks koka õppekaval.

Suvise vastuvõtu raames saavad  mittetöötavad noored jälle võimaluse  projekti toel kutsekooli tulla. Loe lähemalt: https://khk.ee/oppimine/projekt-tootud-noored-kutsekooli.

Lisainfo:
Piret Aruniit
tel 736 1894Märkad veebilehel vigu?