fbpx

Kutseeksamil põrujaid ei olnud

Eile peetud kokkade kutseeksamil tõestasid oma oskusi 17 kokka.

Eksam algas sisuliselt juba aprillis, kui eksamikomisjonile tuli esitada kodutöö ning kulmineerus eile, 10. aprillil toiduvalmistamise ja teenindusega seotud  teadmiste ja oskuste demonstreerimisega. Lisaks 12 kutsehariduskeskuse õpilasele ja 2 koka väljaõppekursuse läbinule sooritasid eksami ka 3 majutus- ja toitlustusosakonna töötajat.  Kutsetunnistus on nüüd  Kopli õpperestorani ning Põllu söökla töötajatel Jane Nelsonil, Piret Pindil ning Sirje Urmil.

Osakonna juhataja Maire Meritsa sõnul on töötajate kutseeksami sooritamine seni olnud pigem harv. „Mulle teadaolevalt on erialane kutseeksam sooritatud kahel inimesel, nüüd siis lisandus 3 toitlustuse töötajat ja saladuskatte all võin öelda, et koka EKR 4.taseme kutsetunnistus on omistatud ka neljale toitlustuse kutseõpetajale,“ rääkis Merits. „Meistrite koolis tahame enam esile tõsta neid, kes pidevalt  meisterlikkuse poole püüdlevad,“ lisas ta tunnustavalt.

Kuigi kutsetunnistuse olemasolu ei ole nõutav, kasvab huvi  kutseeksamite sooritamise vastu. Eelmisel aastal taotles koka kutsetunnistust 35 õpilast, käesoleval aastal on neid olnud 39.  „Boonuseks võib ta tööandjate juures olla, kuid olulisem on enese proovilepanek,“ märkis Merits.

 

Lisainfo:
Maire Merits
7361 864

 Märkad veebilehel vigu?